reklama
 
 

Tramvaje z Prahy do Jesenice by měly začít jezdit do roku 2023

5. 9. 2016 15:59
Z Jesenice u Prahy do hlavního města by měla vést tramvajová trať. Obě města by měla spojit do roku 2023, oznámil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera. Projekt, který již schválili radní, by měl stát asi 2,6 miliardy korun. Chtějí tak požádat o dotace Státní fond dopravní infrastruktury a Evropskou unii. Trať by vedla z Jesenice do pražské čtvrti Písnice, kde má v budoucnu být i stanice plánované trasy metra D.

PrahaJesenici u Prahy by měla do roku 2023 spojit s metropolí tramvajová trať. Náklady včetně výkupu pozemků budou kolem 2,6 miliardy korun, kraj chce požádat o dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury a EU. Záměr na zajištění investorské přípravy schválili krajští radní, řekl novinářům hejtman Miloš Petera (ČSSD).

"My jsme na radě schválili vypracování studie k dalšímu jednání na tramvajovou trať z Depa Písnice do Jesenice na Praze-západ. Bylo rozhodnuto, že ta akce by se v budoucnu měla uskutečnit," uvedl Petera.

Stavba má být rozdělena do dvou etap. Úsek dlouhý 2,1 kilometru z pražské Písnice od plánované stanice metra D Depo Písnice do Vestce bude stát 959 milionů korun. Druhý úsek z Vestce do Jesenice má měřit 3,4 kilometru a náklady na jeho vybudování budou 1,6 miliardy korun.

Doprava z Jesenice do Prahy je dlouhodobě velmi komplikovaná. Na silnici od Benešova do Vestce se v dopravních špičkách vytvářejí kolony vozidel, v nichž často uvíznou i autobusy vezoucí děti do školy a lidi do zaměstnání. Kapacita autobusů je podle kraje nedostatečná.

Tramvajová trať by také měla zlepšit dopravní obslužnost nových vědecko-výzkumných center. Ve Vestci u Prahy bylo nedávno otevřeno biotechnologické a biomedicínské centrum Biocev a v Dolních Břežanech funguje laserové centrum.

autor: ČTK | 5. 9. 2016 15:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama