"Muž na místě zemřel, policisté vyloučili cizí zavinění. Ve věci bude provedena zdravotní pitva, případ vyšetřují berounští kriminalisté," řekla Marečková.
Provoz na trati nebyl po dobu vyšetřování nijak omezen.
Podle údajů Centra dětské úrazové prevence se ročně v Česku popálí téměř dvě tisícovky dětí.
"U nejmenších převažuje horká tekutina, u starších tvoří největší podíl experimenty s ohněm a zásahy elektrickým proudem. Častým způsobem je u nás popálení elektrickým obloukem při přelézání vagonů s nejvyšším počtem nehod ve věkové kategorii 13-18 let.," píše se na stránkách projektu Vagonáři.cz.
Ten chce pomocí drastických příběhů, fotografií a videí odradit mladé lidi, aby kvůli "jedné blbé fotce" riskovali život. "
Vagonáři" jsou děti a mladiství, kteří přelézají odstavené vagony na nádražích a následkem nevědomosti se těžce popálí. Svůj život riskují většinou jen pro vidinu uznání na sociálních sítích.
Dle Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady je těchto vážně popálených "vagonářů" ročně v průměru devět.
"V měřítku všech případů se číslo může zdát zanedbatelné, ale proud z trolejí většinou způsobuje rozsáhlé popáleniny, s jejichž následky se pacienti potýkají celý život. Hojení ran je totiž obecně velmi pomalé, léčbu často komplikuje infekce a tvoří se při nich snadno zranitelné jizvy znetvořující na celý život," upozorňuje web kampaně.