Zdrogovaný muž vyskočil z okna hotelu, kvůli podezření z bomby policie evakuovala hosty

Domácí Domácí
23. 11. 2015 15:39
Tragicky skončil život devětadvacetiletého Portugalce, který pod vlivem drog vyskočil z okna hotelu v Praze. Pro podezření, že mohl v hotelu nastražit výbušný systém, policisté celý hotel evakuovali. Cizince se snažil několik desítek minut zachránit policejní vyjednavač.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Policisté v neděli večer evakuovali hotel v pražské Kateřinské ulici. Jeden z portugalských hostů totiž pod vlivem drog vyhrožoval sebevraždou a policisté měli také podezření, že mohl ve svém pokoji nastražit výbušný systém.

Tísňová linka policie přijala krátce po osmé hodině večer hlášení, že jeden ze zahraničních hostů se chová agresivně a ohrožuje ostatní hosty a zaměstnance nožem a hasicím přístrojem.

"Po příjezdu na místo policisté zjistili, že muž stojí v otevřeném okně hotelového pokoje ve druhém patře a vyhrožuje sebevraždou," uvedl pražský policejní mluvčí Jan Daněk. Před hotel proto dorazil policejní vyjednavač, který se snažil devětadvacetiletého Portugalce přesvědčit, aby si neubližoval a vrátil se do místnosti. Ten to ale odmítal a z jeho chování bylo jasné, že je pod vlivem drog.

Vyjednavač s mužem mluvil několik desítek minut, nakonec ale vyskočil z okna. Pád nepřežil.

Během rozmluvy s vyjednavačem se muž vyjadřoval velmi zmateně a policistům například říkal, že svou úlohu na tomto světě už dokončil. Pro podezření, že mohl nastražit v hotelu výbušný systém a ohrozit tak další hosty, policisté celý hotel evakuovali a přivolali pyrotechnika. Prohlídka ale žádnou výbušninu nenašla.

Při dalším vyšetřování policisté zjistili, že Portugalec v sobotu večer s kamarády navštívil taneční party, kde si drogu zřejmě zakoupil. Jeden z jeho společníků, který si drogu nejspíš také vzal, skončil v nemocnici.

 

Právě se děje

Další zprávy