sebevražda

Předběžné výsledky soudní pitvy potvrdily, že americký podnikatel John McAfee, který byl nalezen minulý týden mrtvý v cele, spáchal sebevraždu

Předběžné výsledky soudní pitvy potvrdily, že americký podnikatel John McAfee, který byl nalezen minulý týden mrtvý v cele, spáchal sebevraždu. Napsal to deník El País. McAfee se nacházel v katalánském vězení Brians 2, protože španělský soud rozhodoval o jeho vydání do Spojených států. Manželka v pátek uvedla, že McAfee na sebevraždu nepomýšlel. Rodina bude žádat druhou pitvu.

Předběžné závěry pitvy podle španělského deníku potvrdily předchozí domněnky katalánských úřadů, že muž spáchal sebevraždu. Pětasedmdesátiletý McAfee byl nalezen oběšený ve své cele ve středu večer.

Jen několik hodin před jeho smrtí se španělský soud vyslovil pro vydání amerického podnikatele do USA. Tam čelil podezření z krácení daní, klamání investorů a podvodů s kryptoměnami. McAfee byl v katalánském vězení od minulého října, kdy byl zadržen na letišti.

V pátek ale jeho manželka Janice McAfeeová uvedla, že její muž jí dříve neřekl o úmyslu spáchat sebevraždu. Podle ni neměl sebevražedné myšlenky. Podle advokátů navíc středeční rozhodnutí soudu o vydání nebylo konečné, ale bylo možné se proti němu odvolat. McAfee se proti obvinění ostře vymezoval a tvrdil, že jsou politicky motivovaná.

Mladík obviněný z účasti na protestech v Bělorusku spáchal sebevraždu

V Minsku spáchal sebevraždu sedmnáctiletý chlapec, kterého vyšetřovaly běloruské bezpečnostní složky kvůli účasti na loňských protivládních protestech. Informovala o tom dnes nevládní organizace na ochranu lidských práv Vjasna 96. Mladík ve vzkazu na rozloučenou uvedl, že nemohl vydržet tlak, který na něj vyvíjeli vyšetřovatelé.

Dzmitryj Stachouski podle organizace skočil z šestnáctipatrové budovy po úterním výslechu na policii kvůli účasti na demonstracích po loňských prezidentských volbách, v nichž podle oficiálních výsledků opět zvítězil autoritářský prezident Alexandr Lukašenko.

"Pokud tohle čtete, znamená to, že nejsem mezi živými. Na vině je vyšetřovací výbor… Kdyby nepokračovali ve vyvíjení morálního tlaku na mě, myslím, že bych se nerozhodl k takovému hroznému činu, jako je sebevražda. Ale docházely mi síly," napsal mladík ve svém příspěvku na sociální síti VKontakte, který ve své zprávě zveřejnila Vjasna 96. Ta zároveň podotkla, že Stachouski na síti vystupoval pod jiným jménem.

Stachouski byl podle organizace sirotek, který žil na ubytovně v běloruské metropoli. Na jeho účast na protestech údajně poukázali právě zaměstnanci tohoto ubytovacího zařízení. Policie ho následně obvinila z účasti na "masových nepokojích". "Chlapec byl pronásledován za účast na protestech. To je devastující. Lukašenko terorizuje zemi, máme více a více obětí. Státní teror musí přestat," reagovala na svém twitterovém účtu přední běloruská opoziční politička Svjatlana Cichanouská, která žije v litevském exilu.

Zdroj: ČTK

Bývalý slovenský policejní prezident se prý chtěl ve vazbě oběsit

Bývalý slovenský policejní prezident Milan Lučanský se chtěl údajně ve vazbě oběsit, uvedl to zpravodajský server refresher.sk s odvoláním na tři nezávislé zdroje. Lučanský čelí obvinění z korupce a do prošetření případu je ve vazbě.

Momentálně je hospitalizovaný v nemocnici v Ružomberku, kam byl převezen náhle ve čtvrtek z věznice v Prešově. Média původně spekulovala, že se dostal za mřížemi do potyčky, podle jiných zdrojů mu praskla cévka v oku a musel být operován. Tři nezávislé zdroje z nemocnice, vysoké politiky a Národní kriminální agentury však Refresheru řekly, že Lučanský se pokusil o sebevraždu oběšením.

Podle Denníku N je Lučanský podezřelý z braní úplatků ve výši přes půl milionu eur (13,2 milionu korun) za krytí podvodů již stíhaného podnikatele. List dříve uvedl, že Lučanský je obviněn také v případu, ve kterém policie výměnou za úplatek v minulosti nestíhala synovce bývalého ministra hospodářství Petera Žigy.

Zdroj: ČTK

Ruská opozice po upálení novinářky kritizuje domovní razie. Šéfredaktorka regionálního portálu spáchala sebevraždu po policejní prohlídce

Ruské organizace zabývající se ochranou lidských práv dnes ve společném prohlášení vyzvaly ruské úřady, aby přestaly používat domovní prohlídky jako techniku zastrašování svých oponentů, píše agentura Reuters. Prohlášení bylo zveřejněno nedlouho po tragické události v Nižním Novgorodu, kde se v pátek před pobočkou ministerstva vnitra upálila šéfredaktorka regionálního informačního portálu Irina Slavinová. Novinářka spáchala sebevraždu den poté, co policie prohledala její byt.

Zdroj: ČTK

Smrt vraha dítěte byla sebevraždou, uzavřela Vězeňská služba

Na smrti muže, který byl odsouzen k výjimečnému trestu za vraždu a týrání dítěte, se nepodílel nikdo další. Vězeňská služba uzavřela vyšetřování červencového úmrtí ve valdické věznici jako sebevraždu bez cizího zavinění.

Jedenadvacetiletý muž zemřel několik dní poté, co mu pražský vrchní soud zpřísnil právní kvalifikaci i trest, a to na 22 let odnětí svobody. Krajský soud jej původně poslal za mříže na 16 let za těžké ublížení na zdraví se smrtelným následkem, odvolací soud ho však uznal vinným z vraždy.

Vězeňská služba už dříve uvedla, že muž byl v době úmrtí sám v cele.

Zdroj: ČTK

U Lipové na Chebsku srazil vlak člověka, doprava je přerušená

Na trati mezi Lipovou a Chebem v sobotu před 8:00 ráno usmrtil vlak člověka v kolejišti. Nehodu vyšetřují na místě policisté, doprava na trati byla přerušena a vlaky dočasně nahradily autobusy. Provoz byl podle webu Českých drah obnoven v 11:35.

"Došlo ke střetu osoby s vlakem. Na místě nehody jsou v současné době chebští kriminalisté, kteří zjišťují okolnosti a příčiny tragické události," sdělila krajská policejní mluvčí Eva Valtová. Podle informací šlo pravděpodobně o sebevraždu.

Zdroj: ČTK
Pokračovat