V IKEM a na hlavním nádraží v Praze nahlásil anonym bombu. Policie prohledává Thomayerovu nemocnici

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 16. 6. 2016 19:49
Už třetí anonymní bombovou výhrůžku prověřují pražští policisté. Odpoledne nahlásil anonym bombu v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) a na hlavním nádraží v Praze, další oznámení přišlo večer. Policisté prohledávají Thomayerovu nemocnice. Z IKEM odpoledne evakuovali stovky lidí, na nádraží se zhruba na hodinu omezil provoz vlaků i metra. Ani na jednom místě policisté bombu nenašli a nyní pátrají po oznamovateli.
IKEM.
IKEM. | Foto: Aktuálně.cz, Ondrej Besperát

Praha - Pražská policie prověřuje už třetí anonymní bombovou výhrůžku. V Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) ani na hlavním nádraží odpoledne žádný nástražný systém nenašli, nyní prověřují nahlášení bomby v Thomayerově nemocnici.

Hned na dvou místech zároveň byla bomba nahlášena před polednem. Policisté z IKEM evakuovali několik stovek lidí, zpět se mohli podle mluvčího pražské policie Jiřího Daňka vrátit kolem čtvrté hodiny.

Zhruba na hodinu policisté omezili také provoz na hlavním nádraží. Cestující nemohli využít ani stanici metra pod hlavním nádražím, soupravy jí jen projížděly. Kolem 16:00 se provoz ve stanici vrátil do normálu. "Lidé se vrátili, metro jezdí, vlaky také," informoval policejní mluvčí Jan Daněk. Kriminalisté nyní podle něj pátrají po pachateli.

Mluvčí Institutu klinické a experimentální medicíny Veronika Velcová na dotaz odpoledne řekla, že policisté přišli do nemocnice okolo poledne a rozhodli se k částečné evakuaci budovy. "Budovu opustili návštěvníci, zdravotníci, pacienti, technici, kuchaři a další lidi, kteří se v objektu v té chvíli nacházeli," uvedla. Evakuace se dotkla jen chodících či ambulantních pacientů, dodala.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Šéfka telekomunikačního úřadu Továrková není ve střetu zájmů, dosavadní funkce opustila

Nová předsedkyně Českého telekomunikačního úřadu Hana Továrková není ve střetu zájmů, během 30denní zákonné lhůty opustila všechny firmy, ve kterých působila. Vyplývá to z aktuálního vyjádření ministerstva spravedlnosti. Deník N na konci ledna upozornil, že Továrková podle předběžného posouzení ministerstva porušila zákon o střetu zájmů, když i po svém zvolení podle veřejných registrů stále figurovala v několika firmách.

"Šetření, které ve věci paní Továrkové ministerstvo spravedlnosti provedlo, ukázalo, že paní Továrková ve lhůtě stanovené zákonem ukončila veškeré své angažmá," uvedlo nyní ministerstvo. Mělo jít celkem o 12 firem. "Jakkoliv tato skutečnost nebyla v několika případech dosud zapsána příslušným rejstříkovým soudem do obchodního rejstříku, paní Továrková ministerstvu potřebnými dokumenty doložila, že potřebná právní jednání byla učiněna," uvedl resort.

Nečinnost podle něj zjistilo ministerstvo pouze v případě živnostenského oprávnění, o jehož existenci Továrková nevěděla, které od roku 2000 aktivně nevykonávala a které přislíbila ukončit v co nejkratší lhůtě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy