V IKEM a na hlavním nádraží v Praze nahlásil anonym bombu. Policie prohledává Thomayerovu nemocnici

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 16. 6. 2016 19:49
Už třetí anonymní bombovou výhrůžku prověřují pražští policisté. Odpoledne nahlásil anonym bombu v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) a na hlavním nádraží v Praze, další oznámení přišlo večer. Policisté prohledávají Thomayerovu nemocnice. Z IKEM odpoledne evakuovali stovky lidí, na nádraží se zhruba na hodinu omezil provoz vlaků i metra. Ani na jednom místě policisté bombu nenašli a nyní pátrají po oznamovateli.
IKEM.
IKEM. | Foto: Aktuálně.cz, Ondrej Besperát

Praha - Pražská policie prověřuje už třetí anonymní bombovou výhrůžku. V Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) ani na hlavním nádraží odpoledne žádný nástražný systém nenašli, nyní prověřují nahlášení bomby v Thomayerově nemocnici.

Hned na dvou místech zároveň byla bomba nahlášena před polednem. Policisté z IKEM evakuovali několik stovek lidí, zpět se mohli podle mluvčího pražské policie Jiřího Daňka vrátit kolem čtvrté hodiny.

Zhruba na hodinu policisté omezili také provoz na hlavním nádraží. Cestující nemohli využít ani stanici metra pod hlavním nádražím, soupravy jí jen projížděly. Kolem 16:00 se provoz ve stanici vrátil do normálu. "Lidé se vrátili, metro jezdí, vlaky také," informoval policejní mluvčí Jan Daněk. Kriminalisté nyní podle něj pátrají po pachateli.

Mluvčí Institutu klinické a experimentální medicíny Veronika Velcová na dotaz odpoledne řekla, že policisté přišli do nemocnice okolo poledne a rozhodli se k částečné evakuaci budovy. "Budovu opustili návštěvníci, zdravotníci, pacienti, technici, kuchaři a další lidi, kteří se v objektu v té chvíli nacházeli," uvedla. Evakuace se dotkla jen chodících či ambulantních pacientů, dodala.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Kofola koupila stoprocentní podíl v Karlovarské Korunní a Ondrášovce

Skupina Kofola koupila stoprocentní podíl ve společnostech Karlovarská Korunní a Ondrášovka. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Kofola cenu obchodu po dohodě s druhou stranou nezveřejnila. Dokončení obchodu firmy očekávají v první polovině příštího roku.

Kofola uvedla, že nákupem Karlovarské Korunní a Ondrášovky chce rozšířit své portfolio o tradiční české minerální vody a posílit na českém trhu svou pozici v kategorii balených vod.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Osobností roku podle časopisu Time je ekologická aktivistka Greta Thunbergová

Osobností roku, kterou každoročně vybírá americký časopis Time, se v tomto roce stala švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Teprve šestnáctiletá dívka se snaží přesvědčit světové politiky k výraznějšímu boji proti klimatickým změnám. Stojí za globálním studentským hnutí Fridays for Future, které upozorňuje na měnící se podnebí. Letos vystoupila například na klimatickém summitu OSN v New Yorku. Kvůli svým aktivitám také letos přerušila školu.

Zdroj: Zahraničí
před 1 hodinou

Ruská televize bude vysílat seriál se Zelenským, Putin se na něj ale nepodívá

Ruská televize pustí ve středu večer vůbec poprvé seriál s nynějším ukrajinským prezidentem a bývalým hercem Volodymyrem Zelenským v roli učitele dějepisu, který se jako bojovník proti korupci stane hlavou státu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina již oznámil, že se jeho šéf dívat nebude.

Na seriál Sluha národa, jehož název nyní nese i strana ukrajinského prezidenta, se Rusové dosud mohli podívat jen na internetu, poznamenala agentura AFP. Připomněla, že i ve skutečné volební kampani se Zelenskyj letos držel svého seriálového předobrazu jako prostého člověka z lidu, který chce rozbourat zkorumpovaný systém. Stanice TNT nyní seriál pouští na obrazovky jako "fikci, která se stala skutečností".

Zdroj: ČTK
Další zprávy