hlavní nádraží

Praha kvůli turistům posílí noční autobus z letiště na Hlavní nádraží. Pojede každou půl hodinu

Noční autobusová linka 907, která jezdí z pražského Letiště Václava Havla na Hlavní nádraží pojede nově namísto jednou za hodinu v intervalu 30 minut. Důvodem je nárůst počtu cestujících v turistické sezoně. V pátek to sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která má na starosti městskou hromadnou dopravu v Praze. Kratší intervaly začne mít autobus v noci z 1. na 2. srpna.

"V souhrnu s dosavadní linkou 910 tak pojede autobus z letiště do centra Prahy každých 15 minut," uvedl Drápal.

Autobus číslo 907 jezdí z letiště přes Nebušice, Hanspaulku, Hradčanskou a pokračuje Letenským tunelem na Náměstí Republiky a Masarykovo nádraží, odkud dojede k hlavnímu nádraží. Z letiště do centra trvá cesta asi 39 minut.

Z nočních autobusových linek je možné přestoupit také na noční tramvaje v zastávkách Divoká Šárka, Petřiny, Vypich nebo Hradčanská. "Zároveň od stejného data, to je od 1. srpna, celoročně posílíme autobusovou linku 905 novým prvním spojem z I. P. Pavlova v 0:16 ve směru Sídliště Čimice," dodal Drápal. Autobus tak vykryje dlouhé časové mezery mezi posledním metrem C a první nočním spojem linky 905.

Zdroj: ČTK

Vlak srazil na Vinohradech ženu při přebíhání kolejí, utrpěla zranění

Ženu, která se zřejmě pokoušela přeběhnout koleje, srazil dnes vpodvečer vlak poblíž Bělehradské ulice v Praze 2. Utrpěla zranění, řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Kvůli nehodě je omezen provoz vlaků mezi pražským hlavním nádražím a Smíchovem.

Člověka pohybujícího se v kolejišti srazil osobní vlak kolem šesté hodiny večer. "Je tam zraněná žena ročník 1977, měla by být při vědomí," uvedla Siřišťová. Podle prvotního zjištění policistů zřejmě nešlo o pokus o sebevraždu, ale žena se pokoušela přeběhnout přes trať.

Podle údajů na webu Českých drah bylo do 19:00 kvůli nešťastné události odřeknuto sedm osobních vlaků v úseku Praha - Řevnice a dva osobní vlaky mezi Smíchovem a hlavním nádražím. Dálkové spoje jezdí odklonem přes Krč.

Zdroj: ČTK
Pokračovat