reklama
 
 

V pražské třídírně plastů našli mrtvého novorozence, tělo bylo v igelitu. Policie žádá o pomoc

24. 7. 2016 12:35
V třídírně plastů v Praze 10 byla v noci na sobotu nalezena mrtvola novorozence. Dítě podle všeho zemřelo násilnou smrtí. Detektivové pátrají po pachateli, který ho zřejmě pohodil ve druhé polovině týdne do kontejneru s tříděným odpadem někde v Praze nebo ve Středočeském kraji.

Praha - V třídírně plastů v Praze 10 byla v noci na sobotu nalezena mrtvola novorozence. Tělo bylo zabalené v igelitu.

Dítě podle všeho zemřelo násilnou smrtí, policisté pátrají po pachateli, o pomoc žádají veřejnost i zdravotníky z gynekologií a porodnic.

Policejní lékař konstatoval, že jde s největší pravděpodobností o donošené dítě. "Přesnou příčinu smrti a další souvislosti objasní až výsledky nařízené soudní pitvy. Vzhledem k okolnostem zahájil vyšetřovatel neprodleně úkony trestního řízení ve věci zvlášť závažného zločinu vraždy," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Detektivové pátrají po pachateli, který zřejmě dítě pohodil ve druhé polovině týdne do kontejneru s tříděným odpadem někde v Praze nebo ve Středočeském kraji.

"Policie zároveň žádá o pomoc a spolupráci širokou veřejnost i zdravotníky gynekologických a porodnických ambulancí. Jakoukoli informaci o ženě, která byla do nedávna ve vysokém stádiu těhotenství a v současné době je podle vzezření již po porodu a bez dítěte, přijmou policisté prostřednictvím tísňové linky 158," dodala Zoulová.

autor: ČTK | 24. 7. 2016 12:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama