V kontejneru v Mníšku pod Brdy našli mrtvé novorozeně

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 6. 2015 17:16
Záchranáři, které přivolala policie, už dítěti nemohli pomoci. Není jasné, jak dlouho novorozenec zabalený v igelitové tašce v kontejneru na odpadky ležel.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Michaela Hasíková\Economia

Mníšek pod Brdy (u Prahy) - Policisté našli v noci na čtvrtek v Mníšku pod Brdy u Prahy mrtvého novorozence.

Tělo dítěte leželo v kontejneru na odpadky. Jak dlouho tam bylo, zatím není známo, řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Kriminalisté se podle něj zatím nemohou vyjádřit ani k příčině úmrtí.

K nálezu novorozence v igelitové tašce vyjížděli půl hodiny po půlnoci záchranáři, které policie přivolala.

"Na místo byl vyslán lékař, který mohl už pouze konstatovat smrt," uvedla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Podle Vinčálka šlo o kontejner v zastavěné oblasti. Místo policisté prověřovali na základě tipu, který obdrželi. "Bylo to na základě informací z oznámení. Policisté v kontejneru nalezli mrtvé tělo malého dítěte, novorozence," uvedl Vinčálek.

Na čtvrtek byla nařízena soudní pitva, v podvečer ještě kriminalisté její výsledky neměli k dispozici. Zda byl příčinou úmrtí násilný čin, proto Vinčálek nechtěl komentovat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na popud exhejtmana Zimoly o registraci na vnitru požádalo hnutí Změna 2020

Radní Týnu nad Vltavou David Slepička (ČSSD) požádal ministerstvo vnitra o registraci politického hnutí Změna 2020. Učinil tak na popud jihočeského exhejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), řekl Právu. Zimola listu napsal, že o registraci ví, ale že o ni nežádal. O budoucnosti hnutí by se prý mělo rozhodnout do konce roku.

před 1 hodinou

Lidé v Paříži protestovali před kinem, které uvedlo Polanského film

Asi čtyřicet lidí v úterý večer demonstrovalo před kinem Le Champo v pařížské Latinské čtvrti, které v předpremiéře promítalo nový film režiséra Romana Polanského J'accuse. Informovala o tom agentura AFP. Protestovat proti 86letému filmařovi se lidé rozhodli kvůli novému obvinění ze znásilnění, kterému Polanski čelí. O víkendu jej nařkla francouzská fotografka Valentine Monnierová. Činu se Polanski údajně dopustil v roce 1975, kdy dívce bylo 18 let. Demonstranti před pařížským kinem třímali nápisy jako "V tomto kině se oslavují násilníci" nebo "Polanski perzekvuje ženy". Na jednom z transparentů byla jména žen, které režiséra obvinily ze znásilnění včetně Monnierové.

před 1 hodinou

Za neštěstí v dolech na Karvinsku nemohla OKD, tvrdí vyšetřovací komise

Vyšetřovací komise nezjistily, že by na nejtragičtějších hornických neštěstích v dolech na Karvinsku v letech 2014 a 2015 měla podíl viny těžební společnost OKD nebo některý z jejich zaměstnanců. Řekl to mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

V případě smrti tří horníků 14. listopadu 2014 neštěstí způsobil otřes, který vznikl v hlubině. Další tři havíře zabil v srpnu 2015 výbuch metanu, který se prudce uvolnil při těžbě. Vyšetřování výbuchu metanu, při němž loni v prosinci zahynulo 13 horníků, stále pokračuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy