Šest z osmi mrtvých novorozenců z Bavorska bylo životaschopných, ukázala pitva

ČTK ČTK
17. 11. 2015 15:33
Podle výsledků pitvy bylo šest novorozenců životaschopných, u zbývajících dvou to nebylo možné jednoznačně prokázat. Patologové nedokázali určit, jak dlouho už těla v domě ve Wallenfelsu ležela. V sobotu se žena po svém zadržení přiznala policistům k zabití několika dětí, které porodila živé.
Foto: ČTK

Berlín - Šest z osmi novorozených dětí, jejichž těla našla policie minulý týden v domě v bavorském Wallenfelsu, bylo životaschopných. Dnes to podle agentury DPA oznámila policie po úřední pitvě. Matka dětí se v sobotu přiznala, že některé z nich zabila; policie ji zatkla pro podezření z několikanásobné vraždy.

Podle výsledků pitvy bylo šest novorozenců životaschopných, u zbývajících dvou to nebylo možné jednoznačně prokázat. Patologové nedokázali určit, jak dlouho už těla v domě ve Wallenfelsu ležela. Policie už dříve upozorňovala, že mrtvoly ležely v domě dlouhou dobu a byly ve špatném stavu.

Podle deníku Bild žila pětačtyřicetiletá žena v domě 18 let, na konci září se ale vystěhovala. Se svým mužem má údajně tři děti, další čtyři má prý z jiných vztahů. V sobotu se žena po svém zadržení přiznala policistům k zabití několika dětí, které porodila živé.

Kriminální psycholožka Monika Frommelová se domnívá, že žena pravděpodobně tajila svá těhotenství. Dělají to duševně narušené ženy ze všech společenských vrstev, řekla Frommelová agentuře DPA

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy