Šest z osmi mrtvých novorozenců z Bavorska bylo životaschopných, ukázala pitva

ČTK ČTK
17. 11. 2015 15:33
Podle výsledků pitvy bylo šest novorozenců životaschopných, u zbývajících dvou to nebylo možné jednoznačně prokázat. Patologové nedokázali určit, jak dlouho už těla v domě ve Wallenfelsu ležela. V sobotu se žena po svém zadržení přiznala policistům k zabití několika dětí, které porodila živé.
Foto: ČTK

Berlín - Šest z osmi novorozených dětí, jejichž těla našla policie minulý týden v domě v bavorském Wallenfelsu, bylo životaschopných. Dnes to podle agentury DPA oznámila policie po úřední pitvě. Matka dětí se v sobotu přiznala, že některé z nich zabila; policie ji zatkla pro podezření z několikanásobné vraždy.

Podle výsledků pitvy bylo šest novorozenců životaschopných, u zbývajících dvou to nebylo možné jednoznačně prokázat. Patologové nedokázali určit, jak dlouho už těla v domě ve Wallenfelsu ležela. Policie už dříve upozorňovala, že mrtvoly ležely v domě dlouhou dobu a byly ve špatném stavu.

Podle deníku Bild žila pětačtyřicetiletá žena v domě 18 let, na konci září se ale vystěhovala. Se svým mužem má údajně tři děti, další čtyři má prý z jiných vztahů. V sobotu se žena po svém zadržení přiznala policistům k zabití několika dětí, které porodila živé.

Kriminální psycholožka Monika Frommelová se domnívá, že žena pravděpodobně tajila svá těhotenství. Dělají to duševně narušené ženy ze všech společenských vrstev, řekla Frommelová agentuře DPA

 

Právě se děje

před 14 minutami

Francouzští policisté zadrželi muže, kterého podezírají z vazby na útočníka z Nice

Francouzské úřady zadržely 47letého muže podezřelého z kontaktů s pachatelem čtvrtečního útoku v Nice, při němž přišli o život tři lidé. Nově zadržený je nyní podle agentury Reuters ve vazbě. Ve čtvrtek spáchal teroristický útok v kostele v Nice mladý Tunisan Bráhím Avísáví, ozbrojený nožem a křičící Alláhu akbar (Bůh je veliký). Jedné ženě téměř uřízl hlavu a zabil ještě jednu ženu a jednoho muže. Policie útočníka postřelila a ten je nyní v kritickém stavu v nemocnici.

Podle agentury Reuters, která se odvolává na justiční zdroj, byl útočníkův kontakt zadržen ve čtvrtek večer. Podle agentury AFP je podezřelý, že byl ve spojení s útočníkem den před atentátem.

Avísáví teprve 20. září přijel do Evropy, konkrétně na italský ostrov Lampedusa, který je cílem mnoha migrantů z Afriky. Podle tuniských a francouzských úřadů se podezřelý narodil v roce 1999. Podle francouzského prokurátora Jeana-Francoise Ricarda přijel do Nice vlakem ve čtvrtek brzy ráno. 

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy