Obří billboard kandidáta ANO stojí na pardubickém náměstí načerno

ČTK ČTK
22. 9. 2016 15:13
Billboard pardubického kandidáta do Senátu Jaroslava Menšíka je podle stavebního úřadu nelegální. O povolení k jeho umístění požádala reklamní agentura až dodatečně. Podle úřadu se tak vzhledem k velikosti poutače jedná o černou stavbu. Stavební úřad si naplánoval na úterý kontrolní prohlídku, podle jejího výsledku rozhodne, zda stavbu dodatečně povolí, nebo nařídí její odstranění. Menšík je zároveň starostou prvního městského obvodu, kde poutač stojí.
Foto: ČTK

Pardubice – Velkoformátový předvolební poutač s tváří kandidáta do Senátu za Pardubicko Jaroslava Menšíka (ANO) stojí na Masarykově náměstí v Pardubicích bez stavebního povolení. Reklamní agentura, která jej vyvěsila na konstrukci z lešení, o ně požádala až dodatečně. "Stavební úřad bude o osudu poutače rozhodovat příští týden, zatím jde o černou stavbu," řekl vedoucí stavebního úřadu pardubického magistrátu Jiří Vopršal.

"Stavební úřad nebyl v této věci vůbec poptán. Až v úterý 20. září podala firma, které reklamní stavba patří, žádost o její dodatečné povolení," uvedl Vopršal.

Podle stavebního zákona je takto rozměrný poutač stavbou pro reklamu. Jeho plocha dosahuje podle Vopršala asi 80 metrů čtverečných, a proto měl být nejdříve vydán územní souhlas a podáno ohlášení stavby. Pozemek na Masarykově náměstí patří městu. Stavební úřad si naplánoval na úterý kontrolní prohlídku, podle jejího výsledku rozhodne, zda stavbu dodatečně povolí, nebo nařídí její odstranění.

Menšík, který je zároveň starostou prvního městského obvodu, kde poutač stojí, ale uvedl, že o černou stavbu tak úplně nejde. "Firma Cinema Time, která to zajišťovala, měla stanovisko města k využití pozemku. Náš odbor dopravy a životního prostředí na obvodu jim také vydal povolení. Agentura ale nepostupovala důsledně a nepožádala o stavební povolení," řekl Menšík. Zaskočilo jej, že zkušená reklamní firma, která v Pardubicích více než deset let organizuje letní kino, opomněla zařídit všechna potřebná stanoviska úřadů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy