Obří billboard kandidáta ANO stojí na pardubickém náměstí načerno

ČTK ČTK
22. 9. 2016 15:13
Billboard pardubického kandidáta do Senátu Jaroslava Menšíka je podle stavebního úřadu nelegální. O povolení k jeho umístění požádala reklamní agentura až dodatečně. Podle úřadu se tak vzhledem k velikosti poutače jedná o černou stavbu. Stavební úřad si naplánoval na úterý kontrolní prohlídku, podle jejího výsledku rozhodne, zda stavbu dodatečně povolí, nebo nařídí její odstranění. Menšík je zároveň starostou prvního městského obvodu, kde poutač stojí.
Foto: ČTK

Pardubice – Velkoformátový předvolební poutač s tváří kandidáta do Senátu za Pardubicko Jaroslava Menšíka (ANO) stojí na Masarykově náměstí v Pardubicích bez stavebního povolení. Reklamní agentura, která jej vyvěsila na konstrukci z lešení, o ně požádala až dodatečně. "Stavební úřad bude o osudu poutače rozhodovat příští týden, zatím jde o černou stavbu," řekl vedoucí stavebního úřadu pardubického magistrátu Jiří Vopršal.

"Stavební úřad nebyl v této věci vůbec poptán. Až v úterý 20. září podala firma, které reklamní stavba patří, žádost o její dodatečné povolení," uvedl Vopršal.

Podle stavebního zákona je takto rozměrný poutač stavbou pro reklamu. Jeho plocha dosahuje podle Vopršala asi 80 metrů čtverečných, a proto měl být nejdříve vydán územní souhlas a podáno ohlášení stavby. Pozemek na Masarykově náměstí patří městu. Stavební úřad si naplánoval na úterý kontrolní prohlídku, podle jejího výsledku rozhodne, zda stavbu dodatečně povolí, nebo nařídí její odstranění.

Menšík, který je zároveň starostou prvního městského obvodu, kde poutač stojí, ale uvedl, že o černou stavbu tak úplně nejde. "Firma Cinema Time, která to zajišťovala, měla stanovisko města k využití pozemku. Náš odbor dopravy a životního prostředí na obvodu jim také vydal povolení. Agentura ale nepostupovala důsledně a nepožádala o stavební povolení," řekl Menšík. Zaskočilo jej, že zkušená reklamní firma, která v Pardubicích více než deset let organizuje letní kino, opomněla zařídit všechna potřebná stanoviska úřadů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy