Sociální demokraté v Královéhradeckém kraji slibují kontaktní kampaň, utratí za ni přes půl milionu

ČTK ČTK
12. 8. 2016 13:27
ČSSD v Královéhradeckém kraji plánuje za kampaň před podzimními krajskými volbami utratit přes půl milionu korun. Přesná částka bude záviset na sumě, která se vybere ve sbírce. Podle lídra kandidátky, proděkana Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Jiřího Štěpána, bude kampaň hlavně kontaktní. "Vyrazíme s našimi členy, dobrovolníky a sympatizanty do ulic," popsal Štěpán. Ve svém programu se sociální demokraté chtějí zaměřit na zdravotnictví či dopravu.
Billboard ČSSD pro krajské volby v Královéhradeckém kraji.
Billboard ČSSD pro krajské volby v Královéhradeckém kraji. | Foto: ČSSD

Hradec Králové - Sociální demokraté v Královéhradeckém kraji za kampaň před podzimními krajskými volbami hodlají utratit přes půl milionu korun. Přesnou částku dosud neznají, protože do příštího týdne pokračuje sbírka mezi členy a sympatizanty. Informoval o tom manažer krajské kampaně Jaroslav Špaček.

Podle Špačka se ve sbírce dosud podařilo získat zhruba 350 tisíc korun. Lídr kandidátky ČSSD, proděkan Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Jiří Štěpán, novinářům řekl, že předvolební kampaň bude především kontaktní.

"Vyrazíme s našimi členy, dobrovolníky a sympatizanty do ulic. Samozřejmě nemůžeme soutěžit s ostatními, proto tu kampaň chceme dělat jako primárně kontaktní," řekl Štěpán, který tvrdí, že sociální demokraté využijí v kampani i několik billboardů, ale podle jeho slov jimi rozhodně nezahltí celý kraj.

Ve svém programu se sociální demokraté chtějí zaměřit na zdravotnictví či dopravu, ve které nechtějí dopustit zmenšení rozsahu dopravní obslužnosti. Volební program pro hradecký kraj nyní podle Štěpána prochází finálními úpravami, k dispozici má být na webu i v tištěné podobě.

Z ostatních stran v kraji již například oznámila náklady na kampaň TOP 09, která je připravena investovat milion až 1,2 milionu korun. V hradeckém kraji chce letos v říjnu kandidovat 17 politických subjektů. Hejtman Lubomír Franc (ČSSD) funkci v čele kraje neobhajuje. Zdůvodnil to tím, že se chce soustředit na práci senátora. Například kandidátku ANO povede náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, v čele kandidátky KSČM stojí hejtmanův náměstek Otakar Ruml. V čele kandidátky TOP 09 bude poslanec a bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger, lídrem ODS bude bývalý policejní prezident Martin Červíček.

Krajské volby v roce 2012 vyhrála ČSSD se ziskem 12 mandátů z 45. Druhá skončila KSČM s 11 mandáty, následovaly Koalice pro Královéhradecký kraj se sedmi, ODS s šesti, TOP 09 s pěti a Východočeši se čtyřmi mandáty. Na vytvoření koalice se po volbách dohodli sociální demokraté s komunisty.

Jak to, že novinářům pět let nevadilo, že jim posílala maily neexistující mluvčí. Celá ta kauza Michala Haška je připravená provokace, říká Škromach. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy