Obrazem: Tak se bojovalo proti Hitlerovi. Nahlédněte do unikátní sbírky barevných fotografií z války

Kolorované fotografie s tematikou druhé světové války.
Sovětští dělostřelci se prodírají troskami, které za sebou zanechala bitva u Stalingradu, dnešním Volgogradu.
Sovětští snipeři. Vlevo Vasilij Zajcev, který patřil k nejvýznamnějším ruským odstřelovačům, proslavila ho hlavně bitva u Stalingradu.
Konstruktér Michail Koškin, který sestavil slavný tank druhé světové války T-34.
Ruské pilotky na Krymu v roce 1944.
Foto: Flickr.com/Olga Širninová
Adéla Očenášková Adéla Očenášková
8. 5. 2018 11:21
Svět si připomíná konec druhé světové války. Nejkrvavější konflikt v dějinách lidstva skončil přesně před 73 lety. Podívejte se na unikátní sbírku kolorovaných fotografií z bojů v Rusku i osvobozování Evropy. Historické fotografie barví Ruska Olga Širninová. "Svět nikdy nebyl jednobarevný, ani během války," říká s oblibou. Její země slaví Den vítězství ve středu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Z lodi, která uvázla u ostrova Mauricius, uniklo přes 1000 tun paliva

Z lodi MV Wakashio, která minulý měsíc uvázla na korálovém útesu u pobřeží ostrova Mauricius, již uniklo více než 1000 tun paliva. Oznámila to dnes podle agentury Kjódó japonská společnost Mitsui O.S.K. Lines, která je provozovatelem plavidla.

"Hluboce se omlouváme za obrovské potíže, které jsme způsobili," uvedl výkonný viceprezident společnosti Akihiko Ono na tiskové konferenci v Tokiu. Dodal, že firma udělá "vše, co je v jejích silách, aby tuto záležitost vyřešila". Podle agentury Reuters se na lodi stále nachází zhruba 2500 tun pohonných hmot.

Plavidlo 25. července najelo na korálový útes v Indickém oceánu a jeho posádka byla evakuována. Z lodě pak začalo unikat palivo v důsledku praskliny v palivové nádrži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy