Obrazem: Tak se bojovalo proti Hitlerovi. Nahlédněte do unikátní sbírky barevných fotografií z války

Kolorované fotografie s tematikou druhé světové války.
Sovětští dělostřelci se prodírají troskami, které za sebou zanechala bitva u Stalingradu, dnešním Volgogradu.
Sovětští snipeři. Vlevo Vasilij Zajcev, který patřil k nejvýznamnějším ruským odstřelovačům, proslavila ho hlavně bitva u Stalingradu.
Konstruktér Michail Koškin, který sestavil slavný tank druhé světové války T-34.
Ruské pilotky na Krymu v roce 1944.
Foto: Flickr.com/Olga Širninová
Adéla Očenášková Adéla Očenášková
8. 5. 2018 11:21
Svět si připomíná konec druhé světové války. Nejkrvavější konflikt v dějinách lidstva skončil přesně před 73 lety. Podívejte se na unikátní sbírku kolorovaných fotografií z bojů v Rusku i osvobozování Evropy. Historické fotografie barví Ruska Olga Širninová. "Svět nikdy nebyl jednobarevný, ani během války," říká s oblibou. Její země slaví Den vítězství ve středu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Padesátku migrantů vysadili převaděči v Bavorsku poblíž české hranice

Převaděči vysadili na dálnici v Bavorsku poblíž německo-české hranice 56 migrantů. Ponechali je svému osudu při nízkých teplotách a sněžení. Spolková policie podle agentury DPA sdělila, že uprchlíci pocházející ze Sýrie, Somálska a Palestiny, mezi nimi i šest dětí ve věku od dvou do 14 let, si museli vystoupit z nákladního vozu v noci pravděpodobně na parkovišti využívaném pendlery poblíž obce Wernberg-Köblitz.

Skupina musela čekat několik hodin na další převaděče. Někteří uprchlíci bloudili po okolí - po dálnici A6, místní spolkové silnici a obci Wernberg. Část skupiny hledala útočiště v selském dvoře u vesnice Kötschdorf.

Policie, kterou o případu informoval místní občan, migranty zatím umístila do hasičské zbrojnice ve Wernbergu, kde jim bylo poskytnuto jídlo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy