Obrazem: Tak se bojovalo proti Hitlerovi. Nahlédněte do unikátní sbírky barevných fotografií z války

Kolorované fotografie s tematikou druhé světové války.
Sovětští dělostřelci se prodírají troskami, které za sebou zanechala bitva u Stalingradu, dnešním Volgogradu.
Sovětští snipeři. Vlevo Vasilij Zajcev, který patřil k nejvýznamnějším ruským odstřelovačům, proslavila ho hlavně bitva u Stalingradu.
Konstruktér Michail Koškin, který sestavil slavný tank druhé světové války T-34.
Ruské pilotky na Krymu v roce 1944.
Foto: Flickr.com/Olga Širninová
Adéla Očenášková Adéla Očenášková
8. 5. 2018 11:21
Svět si připomíná konec druhé světové války. Nejkrvavější konflikt v dějinách lidstva skončil přesně před 73 lety. Podívejte se na unikátní sbírku kolorovaných fotografií z bojů v Rusku i osvobozování Evropy. Historické fotografie barví Ruska Olga Širninová. "Svět nikdy nebyl jednobarevný, ani během války," říká s oblibou. Její země slaví Den vítězství ve středu.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Aerolinky loni kvůli koronaviru přepravily o 60 procent méně cestujících než v roce 2020

Aerolinky přepravily v loňském roce na pravidelných linkách 1,8 miliardy cestujících, což bylo o 60,2 procenta méně než v předchozím roce. Vyplývá to ze statistické ročenky za rok 2020, kterou zveřejnilo Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA). Tržby z přepravy cestujících se loni kvůli pandemii propadly o 69 procent na 189 miliard USD (čtyři biliony Kč). Čistá ztráta leteckých společností pak činila 126,4 miliardy USD. 

Poptávka po letecké dopravě v celém odvětví měřená v tržbách za osobokilometry meziročně klesla o 65,9 procenta. To byl nejvyšší propad od roku 1950, kdy se tento údaj začal sledovat. Poptávka po mezinárodních letech klesla o 75,6 procenta a na domácích trasách o 48,8 procenta.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

V červenci zbankrotovalo nejméně podnikatelů od předloňského února

V červenci bylo v Česku vyhlášeno 51 bankrotů obchodních společností, o 29 méně než v červnu a nejméně od počátku roku. Rovněž bylo vyhlášeno 425 bankrotů podnikatelů, o 161 méně než před rokem a nejméně od února 2019. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

"Nízký počet bankrotů bude spíše jednorázovou záležitostí, ve které svoji roli částečně sehrály i červencové svátky. Nicméně především u podnikatelů dlouhodobě sledujeme pokles počtu insolvenčních návrhů i vyhlášených bankrotů, který může mít řadu příčin. Jednou z nich může být i značný počet přerušených živností," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.

Bylo podáno 92 návrhů na bankrot obchodních společností, o deset více než v červnu. Šlo o druhý nejvyšší počet v tomto roce. Návrhů na bankrot podnikatelů bylo 487. To bylo o 56 méně než v předchozím měsíci.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 40 minutami

Do sídla ukrajinské vlády pronikl muž s granátem v ruce a hrozí, že ho odpálí

Do sídla ukrajinské vlády v Kyjevě pronikl muž s ručním granátem v ruce a hrozí jeho odpálením. Uvedla to ve středu agentura Unian, která se odvolává na sociální sítě.

"Živý odtud neodejdu!" citovala agentura útočníka.

Incident natočil aktivista Ihor Bondarčuk z nevládní organizace Stop korupci a video zveřejnil na Facebooku. Jeden z uživatelů v útočníkovi rozpoznal válečného veterána.

Zdroj: ČTK
Další zprávy