Požár azylového domu na Olomoucku, při kterém zemřelo dítě, způsobila hra s ohněm

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 2. 2019 12:07
Příčinou čtvrtečního požáru azylového domu pro matky či otce s dětmi v Dalově na Olomoucku, při kterém zemřelo jedno dítě a další člověk se zranil, byla zřejmě dětská hra s ohněm. Požár způsobil škodu za zhruba čtyři miliony korun. Hasiči z hořícího domu s devíti byty ve čtvrtek odpoledne evakuovali 20 lidí. Všem evakuovaným klientům azylového domu v Dalově už bylo zajištěno náhradní ubytování.
Požár v Dalově
Požár v Dalově | Foto: ČTK

"Při tragickém požáru v Dalově zemřela jedna osoba a bohužel se jednalo o nezletilé dítě," řekla policejní mluvčí Irena Urbánková. Uvedla, že vyšetřovatelé hasičů a policie dopoledne důkladně prohlédnou místo požáru a poté bude oficiálně oznámena příčina požáru.

Z denního hlášení Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR vyplývá, že příčinou požáru byla zřejmě dětská hra s ohněm a materiální škoda je čtyři miliony korun.

Vyšetřovatelé budou podle mluvčí hasičů Vladimíry Hacsikové zkoumat všechny možné verze vzniku požáru. "Zjišťovat se bude cizí zavinění, technická závada na elektroinstalaci a nedbalost. Jednou z vyšetřovacích verzí je i hra dětí s otevřeným ohněm," řekla Hacsiková.

Požár azylového domu v Dalově byl nahlášen ve čtvrtek krátce po 15:00. Na místě zasahovalo sedm hasičských jednotek, kterým se podařilo oheň zlikvidovat v podvečer.

Hasiči po příjezdu zjistili, že požár zasáhl střechu a podkrovní prostor domu. "Celý objekt byl však zakouřen. Při provedeném průzkumu hasiči uvnitř objektu objevili jednu osobu bez známek života, další osoba byla při požáru zraněna," řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Deset evakuovaných lidí bylo umístěno do podobných zařízení v okolí, pro zbylých deset bylo zřízeno provizorní ubytování ve sportovní hale ve Šternberku. Hasiči jim ze svého skladu přivezli lehátka, přikrývky a další základní potřeby. Na místo dorazil i psycholog a pracovníci charity.

Náhradní ubytování pro všechny

Nyní je už náhradní ubytování zajištěno pro všechny evakuované klienty. "Po tragické události v Dalově zajistilo město pro evakuované klienty ubytování v azylových domech v Olomouci, Přerově a Kroměříži, kde jim bylo nabídnuto vybavení a zařízení v obdobném rozsahu jako v Dalově," řekla mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Ve spolupráci se zaměstnanci sociálně právní ochrany, šternberskou charitou, úřadem práce a dalšími zaměstnanci města se podle Černocké podařilo zajistit základní vybavení a oděvy všem evakuovaným.

"Vzhledem k tomu, že jsou nyní klienti umístěni ze Šternberka do jiných zařízení, mají s sebou potřebné věci a další jim budou poskytnuty v místě nového ubytování, není nutné organizovat sbírku ošacení, hygienických potřeb či hraček," dodala mluvčí radnice.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy