reklama
 
 

Žena zemřela při požáru zdravotního střediska na Novojičínsku

10. 11. 2018 9:28
Mrtvou devětačtyřicetiletou ženu našli v pátek večer hasiči při hašení požáru ve zdravotním středisku na sídlišti Míru v Odrách na Novojičínsku. Příčinu jejího úmrtí i příčinu požáru policie zjišťuje. Řekla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák uvedl, že se o požáru dozvěděli před 18:30. "Hasiči po příjezdu na místo v dýchací technice vnikli do silně zakouřeného objektu a za současného rozvíjení hadicového vedení hledali pomocí termokamery ohnisko požáru. To nakonec nalezli v jedné z laboratoří střediska. Požár nevelkého rozsahu rychle zlikvidovali malým množstvím vody," uvedl Kozák. V místě, kde hořelo, našli hasiči mrtvou ženu.

Materiální škoda způsobena požárem se předběžně odhaduje na 200 tisíc korun. Pokorná řekla, že policie případ vyšetřuje jako trestný čin usmrcení z nedbalosti.

K události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice HZS MSK v Bílovci spolu s dobrovolnými jednotkami z Oder a Fulneku. Po uhašení požáru hasiči celý objekt odvětrali přetlakovou ventilací, informuje na svých stránkách moravskoslezská jednotka.

autor: ČTK | 10. 11. 2018 9:28

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama