přejezd

Na Rychnovsku se střetl na železničním přejezdu vlak s dodávkou, na místě je jeden mrtvý

V Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku se v pondělí dopoledne střetl na nechráněném železničním přejezdu osobní vlak s dodávkou, na místě zemřel řidič auta. Vyplývá to z informací policie a hasičů. Provoz na trati v úseku Doudleby nad Orlicí - Kostelec nad Orlicí je podle webu Českých drah přerušený, v úseku Častolovice - Doudleby nad Orlicí jezdí náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí krajských hasičů Martiny Götzové se ve vlaku nikdo nezranil. Hasiči z vlaku evakuovali 19 lidí, včetně dvou pracovníků drah. "Řidiče jsme z auta vyprostili bez techniky a předali zdravotnické záchranné službě. Na místě zasahoval vrtulník," řekla Götzová.

Na místě zasahovaly sanity i vrtulník letecké záchranné služby. "Muž za volantem utrpěl velmi vážná zranění. Přestože resuscitace trvala téměř 30 minut, tak jsme byli nuceni konstatovat, že zranění jsou neslučitelná se životem a pacient v průběhu naší péče zemřel," řekl mluvčí krajské záchranky Ivo Novák.

Příčiny tragické nehody vyšetřuje policie ve spolupráci s Drážní inspekcí. Vlak jel od Doudleb nad Orlicí směrem do Kostelce nad Orlicí. Železniční přejezd je za vlakovým nádražím. "Dodávka se čtyřiapadesátiletým řidičem jela směrem na Kostelec přes železniční přejezd, kde je světelné značení, nicméně nejsou tady závory," řekla mluvčí policie Eliška Majerová.

Provoz na železniční trati by měl být podle webu Českých drah obnoven okolo 16:00.

Zdroj: ČTK

Na Pelhřimovsku se srazil nákladní vlak s autem, řidička nehodu nepřežila

Nehoda na železničním přejezdu v obci Sojníč na Pelhřimovsku ve středu na šest hodin zastavila provoz na trati Havlíčkův Brod - Veselí nad Lužnicí. Při srážce nákladního vlaku s osobním autem zemřela sedmašedesátiletá řidička auta, uvedla mluvčí policie Stanislava Rázlová. Nehodou vznikla materiální škoda asi 220 000 korun. Provoz v úseku Horní Cerekev - Počátky-Žirovnice byl obnoven ve 14:30.

Nehoda se stala krátce před 8:30 na železničním přejezdu chráněném pouze výstražnými kříži, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na místě se mimo jiné zjišťovaly rozhledové poměry, které měla řidička mít, podle Drápala byly vyhovující. "Škody byly celkově vyčísleny na 220.000 korun s tím, že 100.000 je na osobním autě," řekl Drápal. Žena v autě cestovala sama.

České dráhy zavedly po nehodě v úseku mezi Horní Cerekví a stanicí Počátky-Žirovnice náhradní autobusovou dopravu.

Zdroj: ČTK

Na Jihlavsku se srazil vlak s autem, nehoda se obešla bez zranění

Na železničním přejezdu mezi obcemi Sedlejov a Mysliboř na Jihlavsku se ve čtvrtek ráno srazil osobní vlak s osobním autem. Řidič auta zastavil příliš blízko kolejí, vlak auto zachytil. Při kolizi se nikdo nezranil, řekla mluvčí policie Dana Čírtková. Vlaky v tomto úseku nejezdily skoro tři hodiny. Provoz na trati Kostelec u Jihlavy - Slavonice byl podle Českých drah obnoven v 8:45.

Nehoda se stala před 6:00. Osobní vlak mířil ve směru na Třešť. Ve vlaku cestovalo šest lidí. Dechové zkoušky řidiče i strojvedoucího byly podle Čírtkové negativní. "Řidič zastavil před železničním přejezdem tak blízko, že se dostal do jízdní dráhy vlaku, který ho při projíždění zachytil," řekla Čírtková. Nehoda podle ní blokovala jen málo vytíženou komunikaci.

Expres z Lince v Českých Budějovicích srazil a usmrtil muže. Cestující evakuováni do autobusu

Expres jedoucí z Lince do Prahy dnes večer v Českých Budějovicích srazil a usmrtil muže. Policie zatím nezná jeho totožnost, příčinu srážky vyšetřuje. Nehoda zastavila vlaky na trati směrem k hranicím s Rakouskem, sdělil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Vlak muže srazil kolem 21:00 u železničního přejezdu mezi ulicemi Jana Buděšínského a Vítězslava Nováka. "Buď nešťastná událost, nebo sebevražedné úmysly," uvedl Bajcura, s jakými vyšetřovacími verzemi policie pracuje.

Podle webu Českých drah byli cestující z expresu evakuováni do autobusu náhradní dopravy, který je převeze do stanice České Budějovice. Odtud pak s nimi se zhruba hodinovým zpožděním vyjede na Prahu náhradní expres. Dva osobní vlaky nahradily autobusy mezi Českými Budějovicemi a Holkovem.

Pokračovat