Tragický střet s vlakem u Černožic, při němž zemřela celá rodina, zavinila řidička

ČTK ČTK
12. 5. 2020 11:45
Tragickou srážku vlaku s osobním autem se čtyřmi mrtvými loni v červenci v Černožicích na Hradecku zavinila řidička auta. Žena při nehodě zemřela. Policie vyšetřování případu nyní ukončila jeho odložením, řekla mluvčí policie Iva Kormošová. Už dříve policie uvedla, že světelná a zvuková signalizace na železničním přejezdu v době nehody fungovala a nemohla být příčinou dopravní nehody.
Před srážkou jel vlak vysokou rychlostí, po nárazu před sebou auto tlačil přibližně 300 metrů.
Před srážkou jel vlak vysokou rychlostí, po nárazu před sebou auto tlačil přibližně 300 metrů. | Foto: ČTK

"Vyšetřovatel případ ukončil usnesením o odložení, protože neshledal zavinění jinou osobou než řidičkou, která na místě dopravní nehody zemřela. Trestní stíhání je nepřípustné proti tomu, kdo zemřel," uvedla mluvčí.

Tragická nehoda se stala v neděli 14. července 2019 na přejezdu v černožické Hradecké ulici. Spěšný vlak, který jel z Trutnova na Hradec Králové, se tam střetl s osobním autem, zemřeli dva dospělí a dvě děti. Před srážkou jel vlak vysokou rychlostí a po nárazu před sebou auto tlačil přibližně 300 metrů. Nikomu z osmi desítek cestujících ve vlaku se nic nestalo.

Černožická srážka byla nejvážnější nehodou loňského roku v Královéhradeckém kraji. Čtyřmi mrtvými se zařadila mezi tři nejtragičtější nehody na železničních přejezdech v České republice za posledních 20 let.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy