Vychovatelky, jež převedly děti přes závorami uzavřené koleje, dostaly pokutu

Tři vychovatelky, které v únoru převáděly skupinu dětí přes železniční přejezd v pražských Řeporyjích i přes zapnutou výstražnou signalizaci, dostaly od magistrátu pokutu. Výši pokuty úřad říci nemůže.
Učitelky hazardovaly se životy 13 dětí na železničním přejezdu v Řeporyjích | Video: Mall.tv, Extrémní starosta

"Správní řízení je ukončeno a ženy byly pravomocně potrestány finanční sankcí podle zákona o silničním provozu. Maximální sankce je podle zákona 2500 korun," sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman serveru Novinky.cz. Přesnou výši pokuty úřad nemůže sdělit, protože správní řízení je ze zákona neveřejné, dodal.

Už v únoru policisté konstatovali, že ženy nespáchaly trestný čin, původně případ vyšetřovali jako obecné ohrožení z nedbalosti. Případ proto poté předali úředníkům magistrátu kvůli podezření ze spáchání přestupku v dopravě.

Video zveřejnil starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS). Na záběrech je vidět situace, kdy se po signalizaci spustí závory a přejede vlak. Krátce poté přijdou tři ženy s dětmi a přecházejí s nimi přes přejezd směrem k zastávce. 

 

Právě se děje

před 14 minutami

Stát letos vybere méně u daně z příjmu lidí i firem, výběr DPH stoupne

V letošním roce by příjmy státu u některých daní měly klesnout. Jde například o daň z příjmu fyzických osob i právnických nebo spotřební daně z minerálních olejů. Naopak více stát vybere u daně z přidané hodnoty (DPH) nebo i na sociálním a zdravotním pojištění. V dalších letech by příjmy státu z daní i ze sociálního pojištění měly růst, a to i například právě u daně z příjmu fyzických osob ovlivněné letošním zrušením superhrubé mzdy. V lednových odhadech přitom ministerstvo financí počítalo s poklesem příjmů z této daně i v roce 2022. Vyplývá to z přehledu, který ministerstvo financí zveřejnilo na internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy