Mrazivý záběr z železničního přejezdu. Tohle nikdy nedělejte, varuje dopravce

pru pru
23. 9. 2021 11:06
Nizozemský správce železnic ProRail zveřejnil výstražné video, které ukazuje životu nebezpečnou situaci na stanici Ermelo nedaleko Amsterdamu. Venkovní kamery zachytily ženu, která dvakrát přeběhla železniční přejezd se zavřenými závorami a jen o centimetry unikla jedoucímu vlaku. "Tohle nikdy nedělejte. Pro strojvůdce je takové chování největším strašákem," vyzývá organizace.
Žena dvakrát přeběhla železniční přejezd a jen o centimetry unikla jedoucímu vlaku. | Video: Facebook/ProRail

Národní nizozemský správce železnic zveřejnil záběry před několika dny na svých sociálních sítích jako varování pro všechny cestující. "Takové chování má závažné důsledky. Více než třetinu zpožděných vlaků způsobují lidé, kteří jdou vědomě nebo i nevědomě po trati," uvádí ProRail na svých webových stránkách.

"Výsledkem jsou škody v hodnotě desítek milionů eur a značné množství zmařených životů. Kromě toho je trestné se pohybovat na kolejích," dodala organizace. Také upozorňuje na to, že rozjetý vlak nemůže zastavit na místě a ujede i stovky metrů, než zastaví.

Tamní policisté zatím nezjistili totožnost ženy na záběrech. Za své chování by v Nizozemsku mohla dostat pokutu ve výši 250 eur (v přepočtu 6400 korun).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Evropská komise navrhla, aby banky od roku 2025 začaly mírně zvyšovat kapitál

Banky v zemích Evropské unie budou muset do roku 2030 zvýšit svůj kapitál v průměru o zhruba osm procent, což by se mělo v praxi týkat zejména desetiny největších bank. Vyplývá to z návrhu nových kapitálových požadavků na fungování bankovního trhu, který ve středu představila Evropská komise. Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) podle komise vyčíslil celkové zvýšení kapitálu do konce dekády na nejvýše 27 miliard eur (695 miliard Kč), což je zhruba polovina částky, kterou odhadoval ještě loni.

Brusel přichází s novými požadavky v rámci mezinárodní dohody o regulaci finančního sektoru Basel III. Tu uzavřela skupina ekonomicky vyspělých zemí světa po finanční krizi z roku 2008 s cílem zabránit jejímu opakování.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Plzni zkolaboval a zemřel sedmadvacetiletý muž, jehož policie kvůli agresivitě zajistila

V Plzni ve středu brzo ráno zemřel při policejním zákroku sedmadvacetiletý muž. Policie uvedla, že ho zadržela poté, co se agresivně dobýval do jednoho domu, napadl svého příbuzného a poté i přivolané policisty. Policie použila donucovací prostředky. Zajištěný nejevil známky zranění, ale po chvíli zkolaboval a nepodařilo se ho oživit ani policii, ani přivolaným záchranářům, informovala krajská policejní mluvčí Pavla Burešová. Okolnostmi případu se zabývají kriminalisté a policie zatím nebude poskytovat bližší informace.

Událost se stala po 6:00. Policisté vyjížděli do čtvrti Lochotín. Mladý muž se tam podle dostupných informací domáhal vstupu do obydlí svého rodinného příslušníka, kterého potom napadl.

"Po příjezdu policistů na místo se muž choval agresivně a následně zaútočil i na policisty. Ti po zákonných výzvách, na které muž nereagoval, použili donucovací prostředky a muže omezili na osobní svobodě," popsala Burešová. Neupřesnila, jaké donucovací prostředky policie použila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy