Na přejezdu u Šumperska se srazil vlak s nákladním autem. Nehodu zachytily kamery

ČTK ČTK
27. 10. 2023 16:56
Dva cestující se v pátek lehce zranili při srážce osobního vlaku s nákladním autem na přejezdu ve Vikýřovicích na Šumpersku. Šestapadesátiletý řidič nákladního vozidla zraněn nebyl a neřídil pod vlivem alkoholu.
Nehoda vlaku s nákladním autem u Šumperku. | Video: Správa železnic

Okolnosti a příčiny dopravní nehody zjišťujeme," sdělil policejní mluvčí Libor Hejtman. Kvůli nehodě je na této regionální trati zastaven provoz vlaků mezi stanicemi Petrov nad Desnou a Šumperk, zajištěna je náhradní autobusová doprava.

Nehoda se na přejezdu ve Vikýřovicích stala několik minut po 13:30, když přes něj projížděla vlaková souprava RegioPanter. Ve stejnou dobu na přejezd vjelo nákladní vozidlo. "Vlak směřoval do obce Kouty nad Desnou a nacházelo se v něm zhruba pět desítek cestujících. Podle prvotních informací byly lehce zraněny dvě osoby z vlaku," uvedl mluvčí Hejtman.

Podle informací Českých drah by provoz vlaků mezi stanicemi Petrov nad Desnou a Šumperk měl být obnoven kolem páté hodiny večer.

Záběry z nehody na Šumpersku sdílely Správa železnic i České dráhy na sociální síti X. "Tentokrát to odnesly jen plechy. Naši kolegové i cestující jsou v pořádku. Příště u vás anděl strážný stát nemusí. Loni zemřelo na železnici 238 lidí," stojí u osm vteřin dlouhého videa, které zachytilo náraz vlaku do rozjetého vozidla. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy