Obrazem: Symbol konce komunistické diktatury. Život Miloše Jakeše ve fotografiích

Obrazem: Symbol konce komunistické diktatury. Život Miloše Jakeše ve fotografiích
Miloš Jakeš jako účastník osmičlenné delegace tehdejšího Československého svazu mládeže před odjezdem do Moskvy. Hlavní nádraží v Praze, dne 24. března 1953.
Miloš Jakeš ve funkci předsedy Ústřední kontrolní a revizní komise ÚV KSČ v roce 1971.
Miloš Jakeš  při oslavách výročí 40 let od komunistického puče v roce 1948. Staroměstské náměstí, Praha, 25. 2. 1988
Fotoreprodukce z dobové videonahrávky z nechvalně známého vystoupení v Červeném Hrádku u Plzně dne 17. 7. 1989.  "No, tak řekněme, paní Zagorová. Je to milá holka, všechno, no, ale ona už tři roky po sobě bere šest set tisíc každý rok," vykládal třeba generální tajemník o populární zpěvačce, která podepsala petici Několik vět. A shrnul i takzvanou přestavbu: "To není jednoduchý proces, ta přestavba. To je proces, bych řekl, v kterým se ne každý dost vyzná."
Foto: ČTK
Domácí dap Domácí, dap
14. 7. 2020 23:13
Komunistický politik Miloš Jakeš byl jedním ze symbolů konce diktatury KSČ v Československu, ale také jedním z kolaborantských politiků událostí kolem okupace v roce 1968. Veřejně známý je hlavně jeho místy zmatený projev z roku 1989, kde mluvil například o zpěvačce Haně Zagorové. Připomeňte si jeho život ve fotografiích.
 

Právě se děje

před 18 minutami

Zlín posílili Procházka a Dramé

Prvními posilami fotbalistů Zlína na novou sezonu se stali obránce Václav Procházka a útočník Youba Dramé. Šestatřicetiletý Procházka přišel jako volný hráč po skončení smlouvy s Ostravou a podepsal roční kontrakt. Dvaadvacetiletý Francouz zamířil na Moravu z druholigového Ústí nad Labem.

Další zprávy