smrt

V Kolíně zemřela žena poté, co ji srazil vůz záchranné služby

V Kolíně ve středu ráno srazil a usmrtil ženu na přechodu pro chodce vůz záchranné služby, který jel s výstražnými světly. Vyplývá to z informací, které poskytly mluvčí policie a záchranné služby.

"Událost máme hlášenou v 6:15, v Ovčárecké ulici vstoupila chodkyně ročník 1944 na přechodu pro chodce do jízdní dráhy projíždějící sanitě. Ta měla zapnutá výstražná světla," řekla policejní mluvčí Michaela Richterová. Podle mluvčí záchranné služby Moniky Novákové žena i přes snahu záchranářů o resuscitaci zemřela. "Záchranářský vrtulník nakonec kvůli špatnému počasí nemohl k události vyletět," uvedla Nováková.

Zdroj: ČTK

Střední Itálií se prohnaly povodně. Zahynulo devět lidí, stovky musely opustit domovy

Při povodních způsobených prudkými dešti ve středoitalském regionu Marche zahynulo v noci ze čtvrtka na pátek nejméně devět lidí. Pohřešují se čtyři osoby včetně dítěte. Nejméně 50 lidí utrpělo zranění, stovky musely opustit své domovy, uvádějí italská média. V příštím týdnu čekají zemi předčasné parlamentní volby, konat se budou 25. září.

Nejvíce postižené je okolí města Senigallia v provincii Ancona a také oblast Alto Pesara u hranic s regionem Umbria. Guvernér regionu Marche Francesco Acquaroli označil situaci za "vážnou meteorologickou krizi", která dává důvod ke krajnímu znepokojení. Podle Fabrizia Curcia, šéfa civilní ochrany města Barbara, napršela ve čtvrtek večer během několika hodin třetina toho, co je v těchto oblastech obvyklé za celý rok.

Civilní ochrana vyzvala obyvatele Senigallie, aby se zdržovali na vyvýšených místech. Hasiči v tomto pobřežním městě zachraňovali lidi na raftech, desítky lidí se před živlem musely uchýlit na střechy či stromy. Hlášeny jsou výpadky dodávek elektřiny.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Pokračovat