Obrazem: Gustáv Husák, vězeň bolševismu, ale i muž moci a komunistické normalizace

Foto: ČTK
Dan Poláček Jan Gazdík Dan Poláček, Jan Gazdík
18. 6. 2019 10:14
Je vůbec důvod připomínat Gustáva Husáka (1913-1991)? Bezesporu je. K vysvětlení možná postačí několik čísel: byl osmým prezidentem Československa v letech 1975 až 1989, od dubna 1969 do prosince 1987 pak šéfem Komunistické strany Československa. Historii a vývoj této země tudíž ovlivnil jako málokterý politik - intenzitou i délkou. Kromě toho šlo o představitele Slovenského národního povstání, nikdy nezlomenou oběť poválečných bolševických represí, ale také tvář dvacetileté komunistické normalizace - tedy i politického útlaku a ekonomického zaostávání. O rozporuplném životě Gustáva Husáka svědčí i naše fotogalerie.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy