Obrazem: Den, kdy se lidé přestali bát. Připomeňte si detaily událostí listopadu 1989

Obrazem: Den, kdy se lidé přestali bát. Připomeňte si detaily událostí listopadu 1989
Albertov 17. listopadu 1989. Mírová studentská demonstrace přerostla týž den na Národní třídě v policejní masakr.
Albertov 17. listopadu 1989. Dívka v brýlích zprava Monika Pajerová, jedna z organizátorek demonstrace. Její povolení na úřadech vyběhala i s přispěním výmluvnosti a vizáže nevinné a naivní studentky.
Z Albertova zamířil průvod studentů na Národní třídu. Tam už je čekala (a v kordonech začala stlačovat) Veřejná bezpečnost se štíty a obušky.
Pozvánka, která se na pádu komunistického režimu podepsala. Zve studenty na průvod k uctění padesátého výročí smrti studenta Jana Opletala, jehož zavraždili nacisté.
Foto: ČTK
Jan Gazdík Dan Poláček Jan Gazdík, Dan Poláček
1. 10. 2018 11:19
Surové zmlácení studentské demonstrace v listopadu 1989 na pražské Národní třídě bylo zlomovým okamžikem, kdy většině Čechoslováků už došla s režimem trpělivost a hlavně - přestali se bát. Připomeňte si tehdejší události v naší galerii.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy