reklama
 
 

Za účtenku auto. Babiš chce spustit loterii k EET v červenci

Aktualizováno 1. 12. 2016 23:20
reklama
První den fungování jsme elektronické evidence tržeb jsme sledovali v online přenosu. Od čtvrteční půlnoci se povinně zapojily restaurace, hospody, kavárny, hotely či penziony.

Za účtenku auto. Babiš chce spustit loterii k EET v červenci

reklama
23:20
 

Dění kolem EET jsme sledovali celý den. I přes jednotlivé problémy se zdá, že se ostrý start povedl a k výraznějším výpadkům nedošlo. Další vývoj budeme i dále zaznamenávat. Děkujeme, že jste naše zpravodajství sledovali.

23:10

Ostrý provoz elektronické evidence tržeb funguje plynule a bez problémů, sdělila mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Do EET je zatím zapojeno podle DIČ 37 169 podnikatelů. Podle dřívějších odhadů správy se týká první vlna EET zhruba 40 000 podnikatelů.

23:01

Restauratéři a hoteliéři od čtvrteční půlnoci do 23:00 odeslali na servery Finanční správy 2,8 milionu účtenek. Jen za poslední čtyři hodiny přibylo zhruba 300 000 účtenek.

21:18

Andreje Babiše ve studiu DVTV nahradil kritik EET Boleslav Buzek z iniciativy Radostné Česko bez EET. "Represí snížit šedou ekonomiku nejde. EET je navíc jen chorvatský recept, který západní státy nemají. V Chorvatsku je přitom stínová ekonomika na 30 procentech HDP. V Česku je to 15 procent," řekl.

20:55

Některé restaurace se evidentně kontroly z finančního úřadu nebojí ani po zavedení EET.

20:50

Andrej Babiš v živém rozhovoru s Danielou Drtinovou celou dobu odmítá, že by na poslední chvíli vnášel do zákona nekoncepční výjimku. Řeč byla o jeho návrhu na to, aby se EET netýkalo podnikatelů s obratem do 250 tisíc korun, kteří budou platit paušální daň. "V žádném případě nejde o výjimku z EET. Jen chci zjednodušit životy nejmenším živnostníkům," řekl Babiš.

20:28

Andrej Babiš v rozhovoru v DVTV prohlásil, že by od července roku 2017 chtěl spustit účtenkovou loterii. "Až vysoutěžíme dodavatele na loterii, tak doufám, že od července spustíme loterii a potom budou všichni ty účtenky sbírat a budou soutěžit, protože pak budou moci vyhrát každý měsíc například auto," řekl Babiš.

20:08

"Systém funguje a je to skvělé. Poctiví podnikatelé mají to, po čem dlouho volali. Konečně tu budou platit daně všichni," zahájil své vystoupení v živém vysílání DVTV ministr financí Andrej Babiš. EET je podle něj nejmodernější technologie, kterou šlo pro evidenci tržeb použít. "Mluvil jsem o tom i s šéfem americké finanční správy," dodal Babiš.

19:56

Do pražského Karlína už k živému vysílání DVTV dorazil ministr financí Andrej Babiš. Přenos začíná ve 20:00.

19:50

Restauratéři a hoteliéři od dnešní půlnoci do 19:00 odeslali na servery Finanční správy 2,5 milionu účtenek. "Elektronická evidence tržeb běží v ostrém provozu, který začal dnes, plynule a bez problémů," řekla mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Do EET je zatím zapojeno 37 098 podnikatelů, což zhruba odpovídá dřívějším odhadům Finanční správy. Podle nich se první vlna EET týká zhruba 40 000 podnikatelů.

EET první den – účtenky Karlín Foto: Jakub Plíhal
19:28

Na Twitteru někteří uživatelé hlásí, že portál EET měl výpadek, který trval více jak hodinu. Problémy to však způsobilo jen těm, kdo se chtěli nově registrovat nebo si ověřit na webu Finanční správy účtenku.

19:22

Štáb DVTV se připravuje na večerní vysílání k EET. Dorazí i Andrej Babiš.

18:54

Majitel malé restaurace Daniels v Jindřichově na Bruntálsku Daniel Iljaševič je příznivcem elektronické evidence tržeb. Sám pokladny prodává a podle něj budou pro hospodské zjednodušením práce. "Je jasné, že kdo EET řešil na poslední chvíli, tak teď řeší problémy," myslí si. 

V jeho podniku obsluhuje Beáta Rachunková, kterou systém zatím trochu trápí. "Zkoušíme ho už tři měsíce. Někdy účtenka vyjede, někdy ne. Jeden den zadáme položku, druhý den tam není," líčí mouchy. Podle majitele podniku se ale tyhle drobnosti brzy vychytají. "Věřím, že třeba pro starší personál, pokud ti lidé nepoužívali žádné moderní technologie, to může být problém. Ale kdo chce, naučí se. Navíc větší restaurace už v tomto systému pracovaly, jen se tam přidal nový modul. Co si budeme povídat, největší problém budou mít s EET ti, kteří jeli na černo," myslí si Daniel Iljaševič.

Že by někdo musel zdražovat, nebo dokonce zavírat podnik kvůli EET, považuje za nesmysl. Podle něj EET nemůže ani zdržovat. "Účtenku musíte také napsat a pak sečíst. A pokladna je blbuvzdorná. Vypočte vám i to, kolik máte hostovi vrátit," říká. Systém je podle mě jednoduchý, na větších pokladnách jsou dokonce ikony, na kterých je třeba kola, sprite a další položky, stačí na ně kliknout. 

Daniels funguje pár měsíců, majitel ještě ani nestačil vyrobit vývěsní štít. Je to jediná hospoda v Jindřichově, kde dostanete i jídlo. Obsluhovat i chystat jídlo stíhá Beáta Rachunková sama, a když je přes den hospůdka prázdná, tak se ještě věnuje svému internetovému obchodu. Do podniku prý chodí hlavně známí, jen o víkendech je v něm živěji. A majitel věří, že v létě podnik zaplní výletníci.

EET restaurace Daniels Majitel restaurace Daniels v Jindřichově na Bruntálsku Daniel Iljaševič | Foto: Ivana Gračková
18:38

Blíží se speciální živé vysílání DVTV ke spuštění elektronické evidence tržeb. Jaké dopady bude mít? Ví to vůbec ministerstvo financí? Zeptáme se přímo Andreje Babiše a dále také kritika EET Boleslava Buzka nebo podnikatelů, kteří s ní budou mít první ostré zkušenosti. Začínáme ve 20 hodin.

O EET s ministrem Andrejem Babišem dnes od 20:00 živě | Video: DVTV
18:24

Nejhlasitěji dnes z politických stran proti EET v médiích vystupovala ODS a všímají si toho i lidé na sociálních sítích.

18:02

Na osoblažském náměstí, které se sídlištními paneláky v jinak vesnické zástavbě vypadá trochu nepatřičně, je malinkatá Hospoda u Irči. V ní dnes po zavíračce ve 14 hodin seděla s hlavou v dlaních Irena Možíšková. Pokladnu jí ještě nepřivezli, ale ona nemohla svůj podnik prostě zavřít. Denně vydává menu, které je pro pravidelné, předem nahlášené hosty ve zvýhodněné ceně 61 korun. Čerstvě zdražila o korunu kvůli rostoucím nákladům. Teď se bojí, že bude mít průšvih. Na nelehké podnikání zůstala po rozvodu sama a kdyby věděla, kde v Osoblaze najít práci, nejraději by se na provozování hospody vykašlala. Za 23 let si prý nevzala pořádnou dovolenou, vyjma čtvrtku, kdy je otevřeno jen do dvou, bývá v hospodě denně do večera, výdělky jsou sotva na přežití.

"Počkám dnes do odpoledne, snad pokladnu ještě přivezou, ať můžu zítra normálně otevřít. Snad zato nedostanu žádnou pokutu," obává se Irena Možíšková. Objednala si pokladnu za deset tisíc korun, 26. listopadu jí dopravce přivezl zařízení za 15 tisíc, na které prostě neměla. Tak ho obratem vrátila. Teď netrpělivě vyhlíží novou dodávku.

17:42
 

Podnikatelka Kateřina Ptáčková si dnes sama stoupla za výčepní pult restaurace Slezska P.U.O.R. nedaleko ostravské Stodolní ulice, aby při náporu při vydávání obědového menu pomohla personálu. Přestože systém fungoval bez komplikací, časově je podle ní obsluha klientů určitě náročnější než dříve. "Číšníci se ale samozřejmě školili," řekla. Restaurace s kapacitou 270 míst si vybrala přenosné platební terminály. Protože už dříve měla některé potřebné technické zázemí, stály ji investice do EET zhruba 15 000 korun.

První den s EET - Kateřina Ptáčková, restaurace Slezska P.U.O.R. První den s EET - Kateřina Ptáčková, restaurace Slezska P.U.O.R. | Foto: ČTK
17:35
 

Brno žije po svém i v den, kdy odstartovala EET.

17:10
 

Výrazné zdražení může být podezřelé.

17:05
 

Rozesláním smutečních parte oznámila po 25 letech konec "z důvodu arogance státní moci" restaurace Šedlbauer v šumavském Čachrově na hlavní silnici z Plzně do Železné Rudy, která poslední půlrok otvírala většinou jen přes oběd. Nájemce opustil obecní hospodu v polovině listopadu, obec jedná s jiným provozovatelem.
Majitel pivnice v Dobřanech na Plzeňsku Josef Hájek odhaduje, že skončí 25 až 30 procent v zemi, hlavně na vesnicích. "Nebudou na to mít," soudí. Jmenoval například provozovnu u náměstí v Dobřanech a v nedalekých Řenčích, mluví se i o Měčíně. Letos podle něj restaurace postihly tři likvidační věci – EET, zákaz kouření a rušení automatů dotujících cenu piva.

autoři: Petr Kučera, Michal Šenk, Jiří Hovorka, Jakub Plíhal, Ivana Gračková, Martin Ťopek, ČTK | 1. 12. 2016 7:33

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama