Krajský soud v Českých Budějovicích vyhlásil 9. listopadu konkurz na vydavatelství. V insolvenčním řízení se s pohledávkami přihlásilo přes 400 věřitelů, kteří žádají asi 400 milionů korun. Hýsková pak navrhla prodej Mladé fronty v elektronické aukci s vyvolávací cenou 25,5 milionu korun. Aukce měla být 24. listopadu. Potřebovala ale souhlas věřitelského výboru a výjimku od soudu.
"Insolvenční soud konstatuje, že takovou výjimku nepovolí," uvedl v odůvodnění soudce Miloš Vondráček. Podle něj se konkurz, tedy prodej vydavatelství, nemůže odehrát předtím, než nabude právní moci usnesení o tom, že je konkurz prohlášený. "To platí tím spíše v nynější situaci, kdy zejména není postavena najisto pozice insolvenční správkyně," uvedl dále soudce. Soud ještě pravomocně nerozhodl o námitce, že je správkyně podjatá. Kvůli vysokému počtu účastníků řízení svolá soudce schůzi věřitelů, až to umožní epidemická situace.
Souhlas k aukci nedala ani firma Czech Property Investments (CPI), jíž Mladá fronta dluží.
"Za těchto okolností elektronická aukce určitě nebude možná. Předpokládá to celkovou shodu všech účastníků. Směřuje to k zastavení závodu, jiný konstruktivní prostor tam nevidím. Udělali jsme maximum, ale vůle věřitelů je vyšší karta," řekla Hýsková.
Ztráty vydavatelství rostou měsíčně o miliony Kč. Autoři knih vypovídají licenční smlouvy a z vydavatelství odcházejí zaměstnanci. Provoz vydavatelství je ztrátový.
Do vydavatelství patří mimo jiné týdeník Euro. Divize Knihy na trh ročně uvede kolem 250 nových titulů. Mladá fronta vydává i auto-moto a hobby magazíny, zdravotnické časopisy nebo periodika pro děti. Majitelem je podnikatel František Savov, který žije v Londýně a v ČR je obviněn v kauze daňových podvodů.