Foto: Rekonstrukce jako Brno. Hlavní nádraží ožilo, ale vypadá pořád žalostně

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Správa železniční dopravní cesty po třech měsících dokončila rekonstrukci brněnského hlavního nádraží. Za 170 milionů přes léto opravila Pražský viadukt, nástupiště a koleje mezi nádražím a Židenicemi.
Všechna omezení skončila o půlnoci z neděle na pondělí. Vše se obešlo bez slavnostního předání, červených pásek a novinářů.
Jako kdyby se žádná rekonstrukce ani neuskutečnila.
První nástupiště zůstalo v původním stavu. Dělníci zatím stihli opravit pouze druhé, třetí a čtvrté nástupiště. Kdy dojde na další, se zatím neví. Práce mají pokračovat hned v příštím roce. Státní SŽDC hodlá v roce 2018 a 2019 dát na opravy dalších 2,5 miliardy korun. Omezení a výluky tak budou pokračovat.
Foto: David Kohout
David Kohout David Kohout
11. 9. 2017 16:39
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dokončila rekonstrukci hlavního nádraží v Brně. Cestující mohou po třech měsících cestovat přes jihomoravskou metropoli bez omezení. Další komplikace je čekají hned za rok. Podívejte se, co vše se zlepšilo a co zůstalo beze změny.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy