Konec dobíhání na poslední chvíli. Cestující na hlavním nádraží zjistí číslo nástupiště s předstihem

Domácí Domácí
31. 8. 2017 16:07
Cestující na hlavním nádraží v Praze již nebudou muset čekat do poslední chvíle u informační tabule v hale, než se dozvědí číslo nástupiště. Od září budou o vypravení vlaku informováni již 30 minut před odjezdem konkrétního spoje, oznámila Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC). "Bude však docházet k situacím, kdy na nástupišti bude v té době přistaven i jiný vlak, který může v této stanici například končit jízdu či se přesouvat do depa. Cestující by se tedy před nástupem do vlaku měli ujistit, že skutečně nastupují do správného spoje," upozornila SŽDC. Cestující tak budou mít více času se beze spěchu dostavit ke správnému nástupišti.
Na odjezdové tabuli budou nyní čísla nástupišť 30 minut před odjezdem.
Na odjezdové tabuli budou nyní čísla nástupišť 30 minut před odjezdem. | Foto: Michal Žák
 

Právě se děje

před 24 minutami

Bernie Sanders odstoupil z prezidentské kampaně

Americký senátor Bernie Sanders ve středu ukončil kampaň na demokratického kandidáta do nadcházejících prezidentských voleb. V konferenčním hovoru to oznámil svému volebnímu týmu, informovala agentura Reuters.

V prezidentských volbách se tak proti Donaldu Trumpovi postaví bývalý viceprezident Joe Biden.

před 1 hodinou

Afghánistán propustil 100 vězňů z Tálibánu, jde o jednu z podmínek mírové dohody

Afghánská vláda ve středu propustila 100 vězněných příslušníků radikálního hnutí Tálibánu. Prohlásila, že jde o část 5000 vězňů, kteří mají být propuštěni na základě dohody, kterou v únoru podepsal Tálibán se Spojenými státy. Představitelé Tálibánu nicméně uvedli, že zatím neověřili, zda jde o vězně, kteří byli na seznamu předaném Washingtonu během jednání, napsala agentura AP.

Vzájemné předání vězňů představuje jeden z hlavních bodů mírových rozhovorů v Afghánistánu, jejichž cílem je ukončit desítky let trvající ozbrojený konflikt v zemi. Afghánská vláda se na výměně vězňů s Tálibánem domluvila minulý týden při prvním přímém vyjednávání mezi těmito dvěma stranami po 18 letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy