Býval největší, teď se loučí. Nahlédli jsme do hnědouhelného obra kousek za Prahou

Býval největší, teď se loučí. Nahlédli jsme do hnědouhelného obra kousek za Prahou
Elektrárna Mělník skupiny ČEZ je co do celkového výkonu třetí největší uhelnou elektrárnou v Česku. Ročně spaluje zhruba čtyři miliony tun hnědého uhlí.
Leží 13 kilometrů nad soutokem Vltavy a Labe u města Mělník.
ČEZ v úterý definitivně uzavřel největší blok Mělník III. Informoval o tom Miroslav Krpec, generální ředitel společnosti Energotrans, která je součástí koncernu ČEZ.
Mělník III naposledy energii do sítě dodával v únoru, v posledních měsících už nevyráběl, od tohoto úterý je i formálně vyřazen z české zdrojové základny. Vásledovat bude postupná demontáž technologií, likvidace některých provozních kapalin a podobně. Některé látky i součásti ještě využijí další elektrárny.
Foto: Jakub Plíhal
Aktuálně.cz Aktuálně.cz - za podpory: logo ČEZ
Aktualizováno 17. 8. 2021 15:09
ČEZ v úterý definitivně odstavil hnědouhelnou elektrárnu Mělník III. Firma postupně změní celý komplex u Labe na nízkoemisní. V budoucnosti zde zůstane převážně jen teplárenský provoz pro Prahu či Mělník, který zajistí kotle na spalování zemního plynu, biomasy či komunálního odpadu. Podívejte se na provoz jedné z největších uhelných elektráren v Česku, ležící jen kousek pod soutokem Vltavy a Labe.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy