Unikátní noční prohlídka Temelína: Vltava dunící ve věžích a superrychlá turbína Dana

Unikátní noční prohlídka Temelína: Vltava dunící ve věžích a superrychlá turbína Dana
Vedle samotné turbíny je připraven i náhradní nízkotlaký rotor pro urychlení případné výměny.
Turbínová hala by svou velikostí mohla snadno konkurovat hokejovým stadionům.
V Jaderné elektrárně Temelín jsme měli pro focení k dispozici plošinu s výškou 45 metrů, což je jedna z nejvyšších plošin v Česku. I přes silný vítr nám umožnila udělat několik fotek s pohledem na celý areál elektrárny.
Turbína je dělena na několik částí, které jsou vzájemně spojeny hřídelí.
Foto: Economia
Aktuálně.cz dap Aktuálně.cz, Lukáš Oujeský, dap - za podpory: CEZ group
25. 1. 2020 23:18
Dominantou jihočeské jaderné elektrárny jsou čtyři chladicí věže, jimiž prochází objem vody odpovídající průtoku Vltavy v Praze. Měli jsme možnost Temelín navštívit v noci a pro focení využít 45 metrů vysokou plošinu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Státní cenou vyznamenal předseda slovenské sněmovny Kollár zpěvačku Hanu Hegerovou in memoriam. Rodačka z Bratislavy zemřela letos v březnu.

Státní cenou vyznamenal předseda slovenské sněmovny Boris Kollár zpěvačku Hanu Hegerovou in memoriam. Rodačka z Bratislavy zemřela letos v březnu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 54 minutami

Na D6 u Sokolova havarovala dodávka a osobní auto, doprava je obnovena

Vážná dopravní nehoda omezila ve čtvrtek ráno dopravu na dálnici D6 u Sokolova. Při střetu osobního auta s dodávkou se čtyři lidé zranili, jeden z nich těžce. Doprava ve směru na Karlovy Vary byla krátce po nehodě obnovena, ve směru na Cheb byla silnice uzavřena do 11:15.

Nehoda se stala před 7:00. "Kvůli těžce zraněné osobě byl povolán vrtulník záchranné služby," doplnil krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na dálnici ve směru na Cheb se tvořily dopoledne až dvoukilometrové kolony, doprava se odkláněla už na odbočku na Loket a na východní obchvat Sokolova.

Zdroj: ČTK
Další zprávy