Celníci zabavili při kontrole přes 40 zakázaných kvízomatů. Odvezli je i s prohranou hotovostí

ČTK ČTK
27. 8. 2018 12:51
Celníci prověřovali čtyři herny v Klatovech, Sušici a Horažďovicích. Celkem v nich našli 42 kvízomatů, provozovatelům hrozí pokuta až 50 milionů korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Nohl

Plzeň - Čtyři desítky nelegálních výherních automatů, takzvaných kvízomatů, zajistili celníci v uplynulých dnech při kontrole ve čtyřech hernách v Plzeňském kraji. Na webu celní správy to uvedla mluvčí krajských celníků Marcela Kašparová. Provozovatelům heren kvůli tomu hrozí ve správním řízení pokuta až 50 milionů korun.

Celníci prověřovali čtyři herny v Klatovech, Sušici a Horažďovicích. Celkem v nich našli 42 kvízomatů různých typů provozovaných bez povolení od ministerstva financí. "Nelegálně provozované hrací přístroje celníci zajistili, a to včetně finanční hotovosti ve výši 67 040 korun," doplnila mluvčí celníků.

Takzvané kvízomaty jsou výherní automaty kombinované s vědomostními otázkami. Jejich provozovatelé proto tvrdí, že kvízomaty nespadají pod loterijní zákon a nepodléhají povolování. Již před několika lety ale ministerstvo financí prohlásilo, že kvízomaty jsou nelegálním hazardem.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Lídři EU podpořili uzavřenou dohodu o brexitu

Lídři EU podpořili uzavřenou dohodu o brexitu. Uvedl to Tuskův mluvčí, podle něhož jednání o brexitu skončila. Summit schválil politickou deklaraci.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Pohřešovaný 73letý houbař na Prostějovsku byl nalezen mrtvý

Tragicky skončilo pátrání po třiasedmdesátiletém houbaři z Olomouce, který se ve středu ztratil rodině v lesích na Prostějovsku. Muž, kterého hledaly desítky policistů a hasičů i vrtulník s termovizí, byl dnes nalezen bez známek života. ČTK to řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Podle něj bylo vyloučeno cizí zavinění smrti muže. Příčinu úmrtí blíže určí nařízená pitva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy