Za šest nelegálních automatů dostal provozovatel baru podmínku a pokutu 100 tisíc

Radek Nohl Radek Nohl
4. 6. 2016 20:00
Okresní soud v Lounech potrestal provozovatele baru, který v něm měl šest nelegálních automatů. Muž dostal podmínku a musí zaplatit pokutu 100 tisíc korun. Jde o další případ, který se týká sdružení Život je hrou a který skončil až u soudu.
Ilustrační foto,
Ilustrační foto, | Foto: Thinkstock

Louny - S podmínkou a pokutou ve výši 100 tisíc korun odešel od soudu provozovatel baru v Podbořanech na Lounsku. Muž podle rozsudku porušil loterijní zákon tím, že umožnil sdružení Život je hrou, aby tu mělo šest nelegálně provozovaných automatů. Ty policie při zásahu zajistila i s více než 50 tisíci korunami.

O trestu rozhodl v úterý Okresní soud v Lounech. "Provozovatele baru uznal vinným a uložil mu trest odnětí svobody v trvání jednoho roku s podmíněným odkladem na zkušební dobu třiceti měsíců a dále peněžitý trest ve výši sto tisíc korun," uvedla státní zástupkyně Alena Černá, která kauzu dozorovala. Pokud majitel baru pokutu nezaplatí, stráví ve vězení šest měsíců. Rozsudek zatím není pravomocný.

Nejde o jediné tresty, které v posledních týdnech v případě nelegálních heren padly. Soudy vynesly dalších nejméně šest - většinou nepravomocných - rozsudků. Hospodští dostali od soudu pokutu 60 tisíc, ale byli odsouzeni i k roční podmínce nebo zákazu činnosti na třicet měsíců. Poslední verdikt vynesl Obvodní soud pro Prahu 6 před několika dny. Provozovatel baru byl nepravomocně odsouzen ke čtyřem měsícům vězení s odkladem na dvanáct měsíců a přišel i o automaty.

Jeden z provozovatelů baru je nyní také ve vazbě. Loni v září mu policisté automaty zabavili, on si však pořídil nové. Následně ho policie obvinila z neoprávněného provozování loterie a chomutovský soud ho před několika týdny poslal do vazby. "Důvodem byla obava, že by daná osoba mohla trestnou činnost opakovat," uvedla mluvčí chomutovského soudu Lenka Chalupová.

Deník Aktuálně.cz minulý týden zjistil, že před soudem skončilo také sdružení Život je hrou. Městský soud v Praze ho nepravomocně zlikvidoval. Případ tak bude řešit ještě vrchní soud.

Tento spolek často tvrdí, že v barech provozují zábavu. Život je hrou má své výherní automaty často za dveřmi, přes které se hráč může dostat, jen když se zaregistruje, zaplatí drobný poplatek a dostane čip. Pro majitele heren ale není důležitý poplatek za vstup do spolku. To je jen zástěrka pro přístup k automatům. Klíčové je, kolik sázející prohraje.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Dallas v NBA nestačil doma na Clippers, navíc přišel o Powella

Jediný zápas úterního programu NBA vyhráli basketbalisté Los Angeles Clippers, kteří v souboji předních celků Západní konference zvítězili v Dallasu 110:107. Hostům s 36 body a 11 doskoky vévodil Kawhi Leonard, 36 bodů nastřílela i domácí hvězda Luka Dončič. Mavericks však přišli o pivota Dwighta Powella, jenž si zřejmě přetrhl Achillovu šlachu.

Osmadvacetiletý Kanaďan Powell se v závěru první části skácel při pokusu o únik, nikdo ze soupeřů se ho přitom nedotkl. "Jistě to budeme vědět až po rentgenu. Bojím se nicméně, že situace je vážná," řekl novinářům trenér Rick Carlisle. Podle prvních prognóz se klíčový pivot Mavericks, jenž má v ročníku zápasové průměry 9,6 bodu a 5,7 doskoku, bude léčit minimálně do konce sezony.

Další zprávy