Auris je zapomenut, Corolla se vrací. Toyota oprašuje známé jméno a míří na Octavii

Jan Matoušek Jan Matoušek
6. 10. 2018 7:04
Japonských automobilek byste v Paříži našli naprosté minimum. Suzuki, Subaru, Mazda, Mitsubishi nebo Nissan. Ty všechny ve francouzské metropoli nevystavují. Toyota si nicméně druhou nejvýznamnější evropskou výstavu ujít nenechala a připravila celou plejádu premiér. Nejzásadnější je bezesporu nová generace kompaktu, který si již neříká Auris, ale opět Corolla. Vedle ní si evropskou premiéru odbyly i nová RAV4 a sedan Camry. Podívejte se na tyto novinky do detailu.
Nová Toyota Corolla přijíždí nejen jako hatchback, ale také s karoserií kombi.
Nová Toyota Corolla přijíždí nejen jako hatchback, ale také s karoserií kombi. | Foto: Jan Matoušek

Pokud vás zajímá, jaké Toyoty koupíte na českém trhu již dnes, podívejte se zde.

Design nové Corolly je výrazný a dává zapomenout na možná trochu usedlý Auris. Na druhou stranu designéři dobře namixovali agresivní křivky s elegantními liniemi. Ve výsledku tak nový kompakt nabízí ostře řezaná LED světla vpředu i vzadu, ale velmi čistý elegantní profil. Červená v kombinaci s černou hatchbacku na výstavišti hodně sluší, naopak stříbrný kombík je právě oním elegantním vozem. Nicméně i pro něj bude k dispozici dvoubarevné lakování. Je zajímavé, že od sloupku B je kombi s označením Touring Sports jiné než hatchback. Mírně se odlišují i zadní reflektory.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 36 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy