19 nejdůležitějších premiér pařížského autosalonu. Některé brzy koupíte i u nás

Jan Matoušek Jan Matoušek
3. 10. 2018 13:30
Pařížský autosalon tak jako každý rok nabídl řadu premiér. Některá nová auta půjde koupit již za několik týdnů, jiná třeba vůbec nikdy. Z tohoto výčtu jsme vybrali devatenáct podle nás nejdůležitějších či nejzajímavějších novinek, kvůli nimž se do francouzské metropole vyplatí vyrazit. Podívejte se do galerie.
Foto: Jan Matoušek

Audi Q3

Segment kompaktních prémiových SUV ještě patrně ani zdaleka nedosáhl svého vrcholu. Vidět je to mimo jiné v Paříži, kde se v této třídě představuje řada novinek. Proto je nová Q3, přicházející navíc po dlouhých sedmi letech, pro Audi důležitá. Vůz vypadá jinak než předchůdce, podědil všechny moderní technologie a nepřišel ani o diesel. Navíc může mít posuvné zadní sedačky.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy