Auris je zapomenut, Corolla se vrací. Toyota oprašuje známé jméno a míří na Octavii

Jan Matoušek Jan Matoušek
6. 10. 2018 7:04
Japonských automobilek byste v Paříži našli naprosté minimum. Suzuki, Subaru, Mazda, Mitsubishi nebo Nissan. Ty všechny ve francouzské metropoli nevystavují. Toyota si nicméně druhou nejvýznamnější evropskou výstavu ujít nenechala a připravila celou plejádu premiér. Nejzásadnější je bezesporu nová generace kompaktu, který si již neříká Auris, ale opět Corolla. Vedle ní si evropskou premiéru odbyly i nová RAV4 a sedan Camry. Podívejte se na tyto novinky do detailu.

Pokud vás zajímá, jaké Toyoty koupíte na českém trhu již dnes, podívejte se zde.

Foto: Jan Matoušek

Kabina je samozřejmě vybavena moderní volně stojící obrazovkou s úhlopříčkou osm palců. Displej samotný má povedenou grafiku, navíc mu nechybí klasické otočné ovladače na úpravu hlasitosti. Také klimatizace má samostatný panel, což u některých konkurentů rozhodně není pravidlem. Japonci zapracovali i na provedení přístrojového panelu, který je tenčí než u předchůdce a je vybaven displejem s úhlopříčkou sedm palců. Novinkou je možnost prostorového zobrazování budíků. V nejvyšší výbavě bude dostupný i desetipalcový head up displej. Zároveň se sedí níže a sedadla dostala příjemnější tvar. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 06:00 uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Dálnice D1 je zavřená mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Podle policie bude zřejmě neprůjezdná delší dobu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy