Expozice, kterou v Paříži nesmíte minout. Porsche ukazuje poklady minulosti

Geneze hypersportovních Porsche představuje to nejlepší z letošního pařížského autosalonu.
Hlavní novinkou stánku Porsche je nová barevná varianta konceptu 911 Speedster. Ten se oděl do červené, která odkazuje na závodní vozy, především proto, že takto oznamuje příchod limitované série. Ano, speedster se objeví ve výrobě, zřejmě jako poslední verze současné 911 (řada 991).
Vznikne celkem 1948 kusů. To proto, že právě v ten rok se ukázalo vůbec první Porsche. Jinak je i červený vůz stejný jako koncept z letošní oslavy 70. narozenin automobilky - má tak základ v 911 4 Cabriolet, ovšem s technikou 911 GT3. To znamená atmosférický šestiválec s manuální převodovkou. Přední sklo je kratší než standardně, vzadu je karbonová kapota.
Společnost vozu dělají hned dva speedstery minulosti - modernější 911 Carrera 3.2 Speedster z konce osmdesátých let...
... a starší 356 A Super Speedster z padesátých let.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
4. 10. 2018 10:42
Porsche letos slaví sedmdesáté narozeniny a podle toho vypadá také jeho expozice na pařížském autosalonu. Alespoň první tiskový den tam jsou totiž k vidění slavné vozy vzdálené i poměrně blízké minulosti. Za pozornost stojí především čtveřice hypersportů, představující ucelenou genezi tohoto pojmu. Podívejte se do galerie.
 

Právě se děje

před 17 minutami

České dráhy porušují antimonopolní pravidla, uvedla EK. Státnímu dopravci hrozí pokuta

Evropská komise (EK) dospěla k předběžnému závěru, že České dráhy porušují antimonopolní pravidla, a to tím, že účtují ceny pod úrovní nákladů. Komise proto zejména v souvislosti s cenami jízdného na trati mezi Prahou a Ostravou zaslala českému státnímu dopravci své námitky. Unijní exekutiva to v pátek uvedla v tiskové zprávě.

Pokud státní dopravce nedokáže před komisí svůj postup v konkurenčním boji se soukromými dopravci obhájit, hrozí jí pokuta až do výše deseti procent ročního obratu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy