Nové BMW řady 3 budí emoce. Designem provokuje a umí se bavit o smyslu života

Jan Matoušek Jan Matoušek
4. 10. 2018 16:30
Čekalo se, že na domácím autosalonu se nejvíce blýsknou Francouzi a ukážou třeba Renault Clio či Peugeot 208, nakonec ale nejvíce všechny překvapilo BMW. To totiž na viditelně skomírající pařížský autosalon přivezlo novou generaci jednoho ze svých nejdůležitějších modelů. Řeč je o sedanu řady 3, který v nové generaci vyrostl, shodil pár kil a už stačil rozdělit automobilovou obec na dva tábory – jedněm se design líbí, druzí mu nemohou přijít na jméno.

Vše o aktuálním BMW řady 3 najdete tady.

Design je alfou a omegou současných aut. V době unifikace, kdy i několik modelů nabízí stejnou techniku, palubní systémy nebo motory je vzhled prakticky jedinou veličinou, kterou se může auto od ostatních pořádně odlišit. A nová trojka tak činí poměrně s gustem. Nutno ovšem říct, že ze současných vozů mnichovské automobilky (pomineme-li okrajové modely jako Z4 nebo řada 8) jde o designově nejpovedenější vůz. Nespletete si ho s žádným jiným, není hrubě bachratý jako třeba X2 nebo neohrabaný jako X5. Naopak, nová řada 3 působí překvapivě svěžím dojmem. Tomu jistě pomáhají třeba do hlavních světel zakousnutý nárazník nebo až na linku ve spodní části dveří čistý boční profil. Nejvíce kontroverzí vzbuzují nicméně zadní světla. Ta mají tvar písmene L a jejich protažení až do boků karoserie auto opticky rozšiřuje. Mnozí nicméně namítají, že jde jen o kopii Lexusu.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Kvůli závadě na troleji nevyjelo v Praze ráno několik vlaků

Železniční dopravu v hlavním městě a okolí dnes nad ránem komplikovala porucha troleje na pražském odstavném nádraží. Několik osobních vlaků muselo být odřeknutu v části nebo v celé trase, uvedla na Twitteru společnosti Ropid, která organizuje MHD v Praze a okolí.

Kvůli poruše trakčního vedení na odstavném nádraží musely České dráhy zrušit ranní osobní vlak z Prahy do Ústí nad Labem. Odřeknut musel být i jeden pár osobních vlaků mezi Nymburkem a Kolínem a spoj mezi Prahou-Uhříněvsí a Benešovem, vyplývá z údajů na webu drah

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

V Číně na nový vir zemřelo už 25 lidí. Podle vlády se počet nakažených vyšplhal na 830 případů

Už 25 obětí evidují čínské úřady v souvislosti s šířením nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v 11milionovém městě Wu-chan. Počet prokázaných případů se zároveň k 23. lednu v Číně vyšplhal na 830, oznámila vláda podle světových zpravodajských agentur. Předtím média psala o 18 mrtvých a více než 630 nakažených.

Čínské ministerstvo zdravotnictví v rámci nového hlášení mimo jiné potvrdilo čtvrteční zprávu o prvním úmrtí způsobeném koronavirem mimo centrální provincii Chu-pej. Jde o případ 80letého pacienta, který zemřel v provincii Che-pej po návratu z dvouměsíčního pobytu ve Wu-chanu.

Z 830 potvrzených případů je 177 považováno za vážné, zatímco 34 "uzdravených" lidí už údajně mohlo opustit nemocniční lůžka. Podle agentury AFP dále čínská vláda informovala, že úřady prověřují 1072 pacientů, u nichž panuje podezření na nakažení záhadným virem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy