Nové BMW řady 3 budí emoce. Designem provokuje a umí se bavit o smyslu života

Jan Matoušek Jan Matoušek
4. 10. 2018 16:30
Čekalo se, že na domácím autosalonu se nejvíce blýsknou Francouzi a ukážou třeba Renault Clio či Peugeot 208, nakonec ale nejvíce všechny překvapilo BMW. To totiž na viditelně skomírající pařížský autosalon přivezlo novou generaci jednoho ze svých nejdůležitějších modelů. Řeč je o sedanu řady 3, který v nové generaci vyrostl, shodil pár kil a už stačil rozdělit automobilovou obec na dva tábory – jedněm se design líbí, druzí mu nemohou přijít na jméno.

Vše o aktuálním BMW řady 3 najdete tady.

Design je alfou a omegou současných aut. V době unifikace, kdy i několik modelů nabízí stejnou techniku, palubní systémy nebo motory je vzhled prakticky jedinou veličinou, kterou se může auto od ostatních pořádně odlišit. A nová trojka tak činí poměrně s gustem. Nutno ovšem říct, že ze současných vozů mnichovské automobilky (pomineme-li okrajové modely jako Z4 nebo řada 8) jde o designově nejpovedenější vůz. Nespletete si ho s žádným jiným, není hrubě bachratý jako třeba X2 nebo neohrabaný jako X5. Naopak, nová řada 3 působí překvapivě svěžím dojmem. Tomu jistě pomáhají třeba do hlavních světel zakousnutý nárazník nebo až na linku ve spodní části dveří čistý boční profil. Nejvíce kontroverzí vzbuzují nicméně zadní světla. Ta mají tvar písmene L a jejich protažení až do boků karoserie auto opticky rozšiřuje. Mnozí nicméně namítají, že jde jen o kopii Lexusu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy