Tip z bazaru: Hyundai Matrix je ošklivý podivín, který láká na cenu. Dejte ale pozor na výběr motoru

Ojetý Matrix je sice vizuálně poněkud diskutabilní, ale spolehlivé MPV. A pravděpodobně vám ho nikdo neukradne.
Korejská automobilka počátkem nového milénia představila šikovné malé MPV, které svým charakterem předběhlo dobu. Matrix prošel v průběhu výroby dvakrát omlazením, poprvé v roce 2005, podruhé o tři roky později. Výroba byla ukončena 2010.
Po stránce nabízené prostoru a celkového pojetí se nejen plně vyrovnává aktuálnímu nástupci v podobě modelu ix20. Nabídne skoro i více. Lepší je nejen výhled z Matrixu, ale hlavně variabilita.
Zadní sedadla lze podélně posouvat v rozmezí dvaceti centimetrů a dokonce je lze překlopit za opěradla předních sedadel. Tím vykouzlíte prostor téměř srovnatelný s malou dodávkou.
I nejmladší kusy pořídíte za směšné peníze, ty starší jsou pak otázkou pouhých několika desetitisíců.
Foto: Hyundai
Petr Šikl
14. 2. 2018 6:48
Hledáte poměrně mladé, levné, prostorné, variabilní a ještě k tomu spolehlivé bazarové auto s minimálním kilometrovým nájezdem? Korejské MPV Hyundai Matrix splňuje vše vyjmenované, akorát je nutné zvolit správnou motorizaci a smířit se s extravagantním italským kabátem.

Zaměřili jsme se na ojeté Hyundai Matrix, které láká na nízkou cenu a prokázalo, že je poměrně spolehlivé. Jen musíte vybrat správný motor. Informace najdete v galerii.

Pokud vás zajímají testy modelů od značky Hyundai, klikněte tady

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy