Ojetiny nabízené v Česku jsou mladší než evropský průměr. Zde je deset nejprodávanějších

Nabídku ojetých automobilů v Česku se zmenšila, ale jejich stáří je v průměru nižší a ceny vyšší
10. Volkswagen Touran - rodinné MPV nižší střední třídy nepatří mezi nejlevnější ani největší modely své třídy, ale kvůli kvalitě zpracování a chytré variabilitě patří mezi nejoblíbenější modely této kategorie v českých autobazarech. V listopadu na chvostu Top10 vystřídal minivan z Wolfsburgu Audi A4.
9. BMW řady 5 - manažerský sedan a kombi vyšší střední dorazilo vloni na český trh v nové generaci. Jeho předchůdce proto nyní plní autobazary v hojném počtu.
8. Ford Mondeo - předchozí generace sedanu a kombi střední třídy od modrého oválu patří mezi nejvyhledávanější modely své třídy i proto, že jeho hodnota v rozumném stáří a úměrnou dávkou najetých kilometrů se pohybuje okolo částky 200 tisíc korun.
7. BMW řady 3 - jedno z nejoblíbenějších řidičských automobilů je v nabídce českých autobazarů velmi populární. Ale pozor! Podezřele nízká cena může být spolehlivým ukazatelem budoucích problémů.
Foto: iStock
Jiří Kaloč
7. 12. 2017 6:47
Listopadová nabídka ojetých automobilů na českém trhu zase o něco omládla. Celkové průměrné stáří se oproti říjnu snížilo o 0,2 na 9,2 roku. Věk vozidel nabízených v České republice v listopadu byl nejen nižší, než je průměr ve všech 25 státech Evropské unie, ale také výrazně nižší, než je průměrný věk českého vozového parku - 14,5 let. Podívejte se na deset nejprodávanějších ojetin v České republice v měsíci listopadu.

S posunutím stáří prodávaných vozidel úzce souvisí i snížení průměrného počtu najetých kilometrů u nabízených vozů. Tato hodnota totiž ve srovnání s předchozím měsícem klesla o 500 km na  157 204 km.

"Důvodem je neustále rostoucí poptávka po zánovních automobilech, což evidujeme i v našich autocentrech. Pod značkou Mototechna, která se specializuje na zánovní automobily, jsme za pět let existence prodali okolo 35 tisíc těchto automobilů," řekla ředitelka AAA Auto Karolína Topolová.

Spolu s tím vzrostla průměrná cena na 209 769 Kč, což souvisí i s vyšší poptávkou po bezpečnějších a lépe vybavených automobilech. Informace vyplývají z kontinuálního sledování trhu s ojetými automobily, jehož výsledky měsíčně zveřejňuje právě česká síť autobazarů AAA Auto.

Co se týče rozložení nabídky, tradičně nejpočetnější ji mají autobazary v Praze, kde jejich majitelé inzerovali celkem 21 193 automobilů z druhé roky. Naopak nejnižší počet inzerovaných aut měli v nabídce v Karlovarském kraji. Zde bylo k dispozici pouze 1864 vozů.

Přečtěte si podrobné recenze vozů, které se už jako nové nenabízejí na českém trhu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy