Bazarové tutovky: Vybrali jsme pět dostupných ojetin, které vydrží jezdit roky bez problémů

Bazarové tutovky: Vybrali jsme pět dostupných ojetin, které vydrží jezdit roky bez problémů
Přidejte k tomu tolik žádanou spolehlivost, dobré jízdní vlastnosti, nízké provozní náklady a rázem dostanete ideální malý automobil. Jazz se vždy obešel bez dieselu, jelikož pod kapotou lehkého vozu nebyl potřeba. Benzinové agregáty odváděly svou práci znamenitě, a to při malých nárocích na palivo. Šestnáctiventilové čtyřválce (zejména pak čtrnáctistovka) působí jako politá živou vodou a jezdí maximálně za 5,5 l/100 km.
Ve spojení s manuální převodovkou motory i-VTEC slouží bez komplikací (automatizovanému manuálu či variátorové převodovce CVT se raději vyhněte). Benzinový Jazz se nehodí na dálnice, motor se žene do otáček a zvyšující se hluk není příliš příjemný. O hybridní verzi dostupné od modernizace bychom také neuvažovali.
Mitsubishi ASX (2010-2018). ASX je na trhu osmým rokem. Jeho koupí získáte automobil, který se stále vyrábí a soused bude na vážkách, zda jste nekoupili zbrusu nový vůz. Během dlouhého životního cyklu automobilka nepřistoupila k žádným zásadním technickým změnám, vždy se jednalo o lehké kosmetické úpravy nebo novou výbavu reagující na vývoj a přání zákazníků.
Pohon všech kol dostanete pouze s dieselem, nemusíte však zoufat. Předokolky jezdí skvěle, a pokud nebydlíte na horách, pohon všech kol v zásadě nevyužijete. Bonusem je nižší spotřeba paliva, temperamentnější projev a možnost volby benzinové šestnáctistovky MIVEC, kterou mnozí považují za naprosto spolehlivou pohonnou jednotku. Japonské vznětové osmnáctistovky se trápily s regenerací filtru pevných částic a mají extrémně drahé vstřikovače, stejně jako ostatní dieselové komponenty, které se časem přihlásí o výměnu.
Foto: Honda
Petr Šikl
24. 1. 2018 7:31
Spolehlivá, menší, ale zároveň prostorná ojetina za dobrou cenu je snem řady motoristů. Najít ji ale nemusí být lehké, pokud nevědí, kde po ní pátrat. Existují ale vodítka, která s tím pomohou. Doporučujeme hledat mezi Japonci s benzinovým motorem a manuální převodovkou. Prohlédněte si naše tipy na pět dostupných bazarových vozů.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy