Teslu sráží na kolena neznámá značka Rivian. Před deseti lety ještě neexistovala

Jan Matoušek Jan Matoušek
5. 12. 2018 6:07
Autosalon v Los Angeles přinesl i z pohledu evropského zákazníka několik zajímavých novinek. Jednou z nejdůležitějších je nová generace kultovního Porsche 911. I tu ale nakonec částečně zastínila neznámá automobilka Rivian. Ta vznikla v roce 2009, a ačkoliv z počátku nepočítala s produkcí elektromobilů, v minulém týdnu představila svůj první elektrický pick-up. V zemi, kde jsou velké trucky doslova náboženstvím a v prodejích pravidelně válcují klasické sedany či hatchbacky. Rivian tím dokázal předběhnout i Teslu, která elektrický pick-up teprve plánuje. V následující galerii ale najdete i další novinky, které by neměly ujít vaší pozornosti.

Jaké elektromobily koupíte na českém trhu hledejte zde.

Foto: Rivian

Rivian R1T

Automobilka Rivian vznikla v roce 2009 ještě pod označením Mainstream Motors. Současné jméno dostala až v roce 2011. Původní plány počítaly s tím, že Rivian v roce 2013 představí dostupné auto s nízkou spotřebou. K tomu ale nikdy nedošlo a plány automobilky byly přesměrovány směrem k elektromobilitě. Nejprve zakladatel a šéf značky Robert Scaringe koupil loni bývalou továrnu Mitsubishi ve státě Illinois a následně oznámil plány na výrobu elektrického SUV a pick-upu. Oba vozy představila automobilka minulý týden v Los Angeles. Zatím jen jako prototypy, ovšem s cílem začít sériovou výrobu.

Pick-upy jsou pro americký trh mimořádně důležité. Prodejům s velkým odstupem dlouhodobě dominuje Ford F-150, následují konkurenti od Chevroletu a Ramu. Až dále najdete SUV, sedany či hatchbacky. Ostatně, elektrický pick-up plánuje i Tesla. Jeho produkce však má odstartovat až po roce 2020.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy