Špinavé kamiony jsou pro něj malířským plátnem. Rusovy výtvory berou dech

Martin Přibyl Martin Přibyl
8. 1. 2020 6:03
Pro většinu z nás špinavá auta jen hyzdí ulice. Rus Nikita Golubjov, vystupující na Instagramu pod přezdívkou Proboynick, se s tím rozhodl něco udělat. Auta zašpiněná solí a prachem ze silnic jsou pro něj plátnem, na které maluje. Podívejte se do galerie.

Práce na ulici zabere asi hodinu

Na auta se kreslí prsty, rukama. Tvorba jednoho obrazu na špinavý náklaďák zabere Nikitovi od dvaceti do šedesáti minut. Jde ale jen o samotnou práci v terénu. "Občas si dělám dopředu skici," říká. Majitele se na povolení až na výjimky neptá, prostě si náhodně vybírá auta v okolí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy