Češka následuje Warhola. Podívejte se na auta, která se stala uměleckými díly

Foto: BMW Group
Martin Přibyl Martin Přibyl
27. 10. 2018 8:03
Česká malířka Barbora Šlapetová bude po Česku jezdit ve speciálním Mini, které si sama pokreslila. Navazuje tak na tradici BMW Art Cars. Autory těchto uměleckých "bavoráků" byly i takové veličiny jako Andy Warhol, Jeff Koons nebo Keith Harring. Svůj vlastní pomalovaný Rolls-Royce měl také John Lennon a Janis Joplin jezdila v psychedelicky ztvárněném Porsche 356 Cabriolet. Přinášíme vám je v galerii.

Přehled modelů Mini na českém trhu je zde.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Ministr Metnar ve čtvrtek v USA podpisem potvrdí nákup vojenských vrtulníků

Ministr obrany Lubomír Metnar ve čtvrtek po jednání s americkým ministrem obrany Markem Esperem stvrdí podpisem dokumentu nákup vrtulníků pro českou armádu. Ministerstvo obrany za ně zaplatí 14,6 miliardy korun. Metnar do Spojených států odletí v úterý ráno. Informoval o tom mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Ministerstvo obrany se rozhodlo pořídit 12 vrtulníků od firmy Bell formou mezivládní dohody. Z USA vojáci získají osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper. Stroje armáda dostane v roce 2023. V její výzbroji nahradí ruské bitevní vrtulníky Mi-24/35.

Další zprávy