Češka následuje Warhola. Podívejte se na auta, která se stala uměleckými díly

Oči jsou pro Barboru Šlapetovou oblíbeným tématem a pokreslené Mini přirovnává ke zhmotnění vstupu do obrazu.
Barbora Šlapetová a její pětidveřové Mini. Motiv očí je její oblíbený.
V minulosti Barbora Šlapetová realizovala několik expedic na Papuu-Novou Guineu, kde střet civilizace s posledními kmeny přírodních národů významným způsobem ovlivnil její tvorbu.
Toto Porsche 356 Cabriolet z roku 1964 si nechala pomalovat zpěvačka Janis Joplin. V roce 2015 vyneslo v aukci 1,76 milionu dolarů.
Rolls-Royce Phantom V z roku 1965 s motivy cikánského vozu patřil Johnu Lennonovi z Beatles. Zpěvák si ho původně koupil v černé, nechal ho ale přestříkat.
Foto: BMW Group
Martin Přibyl Martin Přibyl
27. 10. 2018 8:03
Česká malířka Barbora Šlapetová bude po Česku jezdit ve speciálním Mini, které si sama pokreslila. Navazuje tak na tradici BMW Art Cars. Autory těchto uměleckých "bavoráků" byly i takové veličiny jako Andy Warhol, Jeff Koons nebo Keith Harring. Svůj vlastní pomalovaný Rolls-Royce měl také John Lennon a Janis Joplin jezdila v psychedelicky ztvárněném Porsche 356 Cabriolet. Přinášíme vám je v galerii.

Přehled modelů Mini na českém trhu je zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko má nového prezidenta, stal se jím univerzitní profesor Kaís Saíd

Tuniská volební komise potvrdila, že nedělní prezidentské volby v zemi vyhrál univerzitní profesor bez politické příslušnosti Kaís Saíd. Získal 72,71 procenta hlasů. Saídův protivník, mediální magnát Nabíl Karúí nedlouho před oznámením výsledků druhého kola voleb uznal svou porážku. Volební účast byla 55 procent, citovala agentura Reuters z prohlášení volební komise.

Karúí, který byl donedávna ve vazbě, a ani Saíd dosud nikdy nezastávali politický úřad, v prvním kole voleb 15. září ale předstihli řadu kandidujících vlivných politiků.

Vítěz prezidentského souboje převezme severoafrickou zemi usilující o vítězství v boji s korupcí, nezaměstnaností a sporadickým extremistickým násilím. Tunisané se také snaží stabilizovat demokracii, kterou budují od povstání za arabského jara v roce 2011. Oba kandidáti se již před hlasováním shodli na tom, že budou rovněž usilovat o mír v sousední válkou rozvrácené Libyi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy