Hledej zamaskovanou škodovku. Nová Scala se týden před premiérou pořádně zmalovala

Eva Srpová Eva Srpová
1. 12. 2018 16:17
Škoda Scala se oficiálně ukáže na světové premiéře ve čtvrtek 6. prosince v izraelském Tel Avivu. Ještě před odhalením se z ní však stal umělecký artefakt. Škoda nechala jeden exemplář sladit s Lennonovou zdí v blízkosti Karlova mostu. Autorem projektu je streetartový umělec Chemis.
Unikátně maskovaná Škoda Scala před Lennonovou zdí v Praze | Video:

Z projektu vzniklo video a také působivé fotografie. Scala se tak stala lákadlem pro turisty, kteří chodí rádi Lennonovu zeď navštěvovat, pokud zavítají do Prahy.

Streetartový umělec Chemis sladil Scalu se zdí. Motiv, který na zdi ztvárnil, má prý znázornit boj za svobodu projevu. "Šedé ruce se snaží zastavit ruku s perem a to pero sebrat, protože ruka je touha po svobodě a pero je prostředek," dodal Chemis pro škodovácký web.

Na fotografie se podívejte zde:

 

Právě se děje

před 35 minutami

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.

Zdroj: ČTK
Další zprávy