Hledej zamaskovanou škodovku. Nová Scala se týden před premiérou pořádně zmalovala

Eva Srpová Eva Srpová
1. 12. 2018 16:17
Škoda Scala se oficiálně ukáže na světové premiéře ve čtvrtek 6. prosince v izraelském Tel Avivu. Ještě před odhalením se z ní však stal umělecký artefakt. Škoda nechala jeden exemplář sladit s Lennonovou zdí v blízkosti Karlova mostu. Autorem projektu je streetartový umělec Chemis.
Unikátně maskovaná Škoda Scala před Lennonovou zdí v Praze | Video:

Z projektu vzniklo video a také působivé fotografie. Scala se tak stala lákadlem pro turisty, kteří chodí rádi Lennonovu zeď navštěvovat, pokud zavítají do Prahy.

Streetartový umělec Chemis sladil Scalu se zdí. Motiv, který na zdi ztvárnil, má prý znázornit boj za svobodu projevu. "Šedé ruce se snaží zastavit ruku s perem a to pero sebrat, protože ruka je touha po svobodě a pero je prostředek," dodal Chemis pro škodovácký web.

Na fotografie se podívejte zde:

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 4 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy