nákladní auto

Nákladní auto na jihu Nizozemska vjelo do pouliční oslavy, zemřelo šest lidí

Při sobotní dopravní nehodě na jihu Nizozemska, při které vjelo nákladní auto do davu na pouliční sešlosti, přišlo o život nejméně šest lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Podle nizozemských médií o tom v neděli informovala policie. V předchozí bilanci policisté hovořili o dvou mrtvých. Šestačtyřicetiletého řidiče ze Španělska policie zadržela krátce po nehodě.

"Nyní evidujeme šest mrtvých a sedm zraněných, z nichž je jeden ve vážném stavu," řekla dnes dopoledne policejní mluvčí Mirjam Boersová. Při nehodě zemřeli tři muži a tři ženy ve věku 28 až 75 let.

Nehoda se stala v sobotu po 18.00 SELČ ve městě Nieuw Beijerland, asi 30 kilometrů jižně od Rotterdamu. Nákladní auto při ní sjelo z hráze a vjelo přímo do sousedské sešlosti. Policie neuvedla, proč řidič sjel ze silnice. Zástupce španělské přepravní firmy El Mosca, které vůz patří, ale deníku La Verdad řekl, že se řidič snažil vyhnout střetu s dodávkou. Policie podle agentury DPA ale zatím tuto verzi událostí nepotvrdila.

K těžkému nákladnímu autu musela policie přivolat jeřáb, aby se jí podařilo dostat k lidem, kteří byli zaklínění pod vozidlem. Vyprošťovací práce a vyšetřování trvaly celou noc.

Nezraněného řidiče vozu, 46letého Španěla, policie zadržela a převezla na policejní stanici. Policie uvedla, že muž nebyl v době nehody pod vlivem alkoholu a vyšetřuje ho kvůli způsobení smrtelné nehody.

Zdroj: ČTK

Policie obvinila řidiče kamionu kvůli srážce s vlakem na přejezdu ve Šluknově

Řidiče kamionu, který minulý týden zůstal stát ve Šluknově na železničním přejezdu a střetl se na něm s osobním vlakem, policie obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti. Při nehodě utrpělo pět lidí zranění, dva lidé byli s lehkým zraněním ošetřeni v nemocnici. V případě prokázání viny hrozí 23letému cizinci až pětileté vězení. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Vlak se s nákladním autem střetl ve čtvrtek, ve vlaku cestovalo deset lidí. "Mladý řidič kamionu vjel na železniční přejezd, patrně nezvládl nákladní vozidlo vytočit do ulice Sukova a návěsem kamionu zůstal stát na železničním přejezdu, na kterém se spustila zvuková a světelná signalizace zabezpečovacího zařízení. Následně se střetl návěs nákladního vozidla s osobním motorovým vlakem, jedoucím ze směru z Dolní Poustevny do Rumburku," uvedla Kubíčková. Tragédii zřejmě zabránil strojvedoucí, který stačil zabrzdit.

Zdroj: ČTK
Pokračovat