Špinavé kamiony jsou pro něj malířským plátnem. Rusovy výtvory berou dech

Martin Přibyl Martin Přibyl
8. 1. 2020 6:03
Pro většinu z nás špinavá auta jen hyzdí ulice. Rus Nikita Golubjov, vystupující na Instagramu pod přezdívkou Proboynick, se s tím rozhodl něco udělat. Auta zašpiněná solí a prachem ze silnic jsou pro něj plátnem, na které maluje. Podívejte se do galerie.
View this post on Instagram

Двойной оммаж / Double hommage "Art is name and date" Банан на скотче Мауриццио Каттелана, проданный за 120 тысяч долларов вы уже видели, а за долго до этого в 1972 году Бен Вотье на своей картине заявил, что "Искусство это всего лишь вопрос подписи и даты". Такие проделки вызывают у меня искреннее восхищение, я считаю настоящим искусством создать такую историю и ажиотаж из простого банана, писсуара или вообще чего-то несуществующего. Это не значит, что я не преклоняюсь перед мастерством Серова или Ренуара. Я думаю, что искусством может быть всё, основное это идея, способная так или иначе заразить большое количество людей. А что вы думаете об этом? You know that notorious banana of Maurizio Cattelan, recently sold for $120000, but long before in 1972 Ben Vautier said that "Art is only a question of signature and date". I love such tricks and stories that make a huge noise with some simple stuff like banana or urinal or even something that doesn't even exist. That doesn't mean that i don't kneel at Monet or Turner's paintings, but i am sure that everything can become an art with a strong idea that can infect people's minds. What do you think about it? #banana #maurizziocattellan #artdiscussion #serioustopic #instaart #artquote #artarticle #contemporaryart #hommage

A post shared by Nikita Golubev (@proboynick) on

Současné dění

Někdy se ale objevují i výtvory inspirované aktuálním děním. Vzpomínáte na případ, kdy Gruzínec David Datuna snědl banán, který ke zdi jako umělecké dílo přilepil Ital Maurizio Cattelan? 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy