Špína na autě nejvíc škodí tam, kam nevidíte. Přinášíme zásady jarního mytí

Martin Přibyl Martin Přibyl
15. 3. 2019 15:09
Přivítat jaro čistým autem je pro každého nadšeného motoristu povinnost, vyplatí se ale rozhodně i těm, kteří chtějí, aby jim vůz dobře a dlouhou dobu sloužil. Na co byste při mytí neměli zapomenout? Co je zásadní a existují drobnosti, na které byste se měli zaměřit? A pokud nebudete auto mýt sami, co byste měli požadovat v automyčce? Podívejte se do přehledu.
Foto: iStock

Tipy pro fajnšmekry: nadstandardní letní výbava

Pokud se v zimě auto nejvíc špiní agresivní solí smíchanou se sněhem a břečkou, v létě vzhled vozu asi nejvíce kazí mrtvé mouchy na nárazníku, masce chladiče a čelním skle. Řada běžných automatických myček ale v létě nedokáže mouchy odstranit, proto se vyplatí vozit s sebou sprej, který před vjezdem mezi kartáče nastříkáte na předek auta. Mouchy se "odmočí" a při mytí spláchnou z povrchu karoserie.

I v tomto případě se ale vyplatí dát pozor: podobný přípravek by se neměl aplikovat na rozpálenou karoserii a na přímém slunci. Jinak může na laku udělat ošklivé mapy. Lepší je tedy auto umýt ráno a vybrat si takovou myčku, kde je u vjezdu stín.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy