Špína na autě nejvíc škodí tam, kam nevidíte. Přinášíme zásady jarního mytí

Martin Přibyl Martin Přibyl
15. 3. 2019 15:09
Přivítat jaro čistým autem je pro každého nadšeného motoristu povinnost, vyplatí se ale rozhodně i těm, kteří chtějí, aby jim vůz dobře a dlouhou dobu sloužil. Na co byste při mytí neměli zapomenout? Co je zásadní a existují drobnosti, na které byste se měli zaměřit? A pokud nebudete auto mýt sami, co byste měli požadovat v automyčce? Podívejte se do přehledu.
Foto: iStock

Čtyři základní body: výměna kapaliny do ostřikovačů

Na začátku zimy je míchání letní a zimní směsi do ostřikovačů větší problém: obě kapaliny se v nádržce nemohou promíchat, a tak dochází k tomu, že zbytek letní v systému zamrzne a čelní sklo si prostě nevyčistíte. Na jaře něco podobného nehrozí, ale zbytečně dlouhodobé používání zimní kapaliny stejně není nic dobrého. Nemrznoucí směsi jsou plné lihu a dalších agresivních látek, a tak způsobují zbytečnou degradaci gumových součástek vozu a případně i světlometů. Navíc zejména ty levnější nefungují v létě dobře, protože neodstraní mouchy. Přebytečné kapaliny se nejjednodušeji zbavíte tak, že ji prostě vystříkáte, alternativně se dá i ze systému hadičkou odsát.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy