Špína na autě nejvíc škodí tam, kam nevidíte. Přinášíme zásady jarního mytí

Martin Přibyl Martin Přibyl
15. 3. 2019 15:09
Přivítat jaro čistým autem je pro každého nadšeného motoristu povinnost, vyplatí se ale rozhodně i těm, kteří chtějí, aby jim vůz dobře a dlouhou dobu sloužil. Na co byste při mytí neměli zapomenout? Co je zásadní a existují drobnosti, na které byste se měli zaměřit? A pokud nebudete auto mýt sami, co byste měli požadovat v automyčce? Podívejte se do přehledu.
Foto: iStock

Tipy pro fajnšmekry: vytepovat koberečky

Sůl si v zimě snadno zanesete i dovnitř auta. Pokud nevyměníte klasické textilní koberečky za gumové rohože, má smysl je nechat vytepovat. Zbavíte se tak zašlapané špíny a koberečky déle vydrží v pěkném stavu. Navíc se agresivní sůl zbytečně nebude hromadit uvnitř auta.

Někdo doporučuje po zimě nechat interiér vytepovat a vyčistit celý. Rozhodně se vyplatí vyčistit skla, zevnitř i zvenku, a zpětná zrcátka.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy