Škoda zřídila vakcinační centra. Zaměstnanci, kteří se naočkují, dostanou odměnu

Eva Srpová Eva Srpová
22. 12. 2020 13:13
Ve všech třech tuzemských závodech Škody Auto se nyní připravují na zprovoznění očkovacích center. Více než polovina zaměstnanců v interním průzkumu uvedla, že se naočkovat nechá, řekl vedoucí komunikace Škody Auto Tomáš Kotera. Automobilka by si ráda pořídila vakcíny napřímo a co nejdříve.
Foto: Shutterstock

Automobilka Škoda Auto chce co nejdříve nechat proočkovat své zaměstnance, včetně agenturních pracovníků i zaměstnanců integrovaných firem ve všech třech tuzemských závodech, jmenovitě v Mladé Boleslavi, Kvasinách i Vrchlabí. Nechala si zaregistrovat vlastní očkovací centra a nyní pracuje na detailním očkovacím plánu.

"V tuto chvíli je pro nás tedy zásadní otázkou, kdy bude možné od státu získat vakcíny, resp. zda nám bude umožněno je od dodavatele pořídit napřímo. Podle Vakcinační strategie aktuálně není možné vakcínu nakoupit a prodávat jinak než přes MZČR. K jejímu návrhu jsme zasílali připomínku, že v případě nedostatečného zájmu prioritních skupin chceme mít možnost očkování bez odkladu nabídnout zájemcům z řad našich zaměstnanců. Jakmile bude možné vakcíny pro zaměstnance zakoupit, ihned tak učiníme," říká vedoucí komunikace ve Škodě Auto Tomáš Kotera.

Ve třech českých závodech Škody Auto se nyní připravuje na zprovoznění celkem 15 stacionárních očkovacích center, další tři budou tzv. mobilní, která bude možné v případě potřeby rychle přemístit tam, kde jich bude více potřeba.

"Denně jsme schopni naočkovat až 1200 zaměstnanců. Již máme zajištěno patřičné množství jehel a tuberkulinových stříkaček, které jsou pro očkování nezbytné. Očkování bude personálně zajištěno interním zdravotním personálem," dodává Tomáš Kotera.

Podle něj si firma nechala vypracovat interní firemní průzkum, ve kterém více než polovina zaměstnanců uvedla, že je připravena se nechat naočkovat. Ti, kteří se o vakcínu přihlásí, bude firma odměňovat. "Za očkování získají body do tzv. kategorie benefitů, za které si následně mohou zdarma vybrat různé zboží nebo služby," dodává pro Hospodářské noviny Tomáš Kotera. Samotné očkování bude pro zaměstnance zdarma.

"Vyvíjíme také vlastní elektronický vakcinační průkaz, aby se zaměstnanec mohl kdekoliv a kdykoliv prokázat, že je naočkovaný. Aktuální odhadované náklady na očkování a související projekty, kterými bude například také elektronický vakcinační průkaz, se pohybují v nižších desítkách milionů korun," dodává Tomáš Kotera ze Škody Auto.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných, z toho několik vážně, si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následný požár v obytném domě. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné. Informovala o tom švédská média.

Podle televizní stanice SVT bylo 23 zraněných dopraveno do nemocnice, ale jen pět z nich převezly sanitky. Většinou se jedná o lehčí zranění, nicméně některá jsou vážná. Veřejnoprávní rozhlas SR hlásil, že hospitalizováno bylo 25 lidí.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Probíhá evakuace několika stovek lidí, někteří vyskočili z oken domu, sdělil SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů. Požár, který se po výbuchu rozhořel, zatím není pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Před pařížským soudem začínají svědčit oběti teroristických útoků z roku 2015

Před pařížským soudem ohledně teroristických útoků z listopadu 2015 začnou v úterý svědčit oběti a poškození. Informoval o tom místní tisk. Podle odhadů organizací, které jim poskytují pomoc, by před soudem mohlo vystoupit až 300 obětí útoků, při kterých zemřelo v Paříži a okolí 130 lidí.

Hlavním obviněným je Salah Abdeslam, který je považovaný za jediného přeživšího přímého spolupachatele atentátů.

Podle serveru France24 by každý den mělo vystoupit před soudem se svým svědectvím zhruba 15 lidí. Každý z nich bude mít zhruba 30 minut na to, aby popsal útok a další okolnosti. Slyšení poškozených by mělo trvat pět týdnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy