Škoda Favorit proti Fabii? Za 30 let se toho změnilo hodně, ve sprintu jsou si ale oba podobní

Jan Markovič Jan Markovič
28. 9. 2017 8:44
Třicet let uplynulo od představení první Škody Favorit. S tehdejší výbavou by se dnešní motorista asi jen těžko smiřoval. Základní model neměl ani otáčkoměr, místo něj obrovské ručičkové hodiny. Srovnávat auta, která od sebe dělí tři desetiletí, je samozřejmě ošemetné. Nicméně v některých oblastech jsou si docela podobná. Třeba v pohodlí na zadních sedadlech nebo rychlosti – Favorit pokořil stovku rychleji než základní Fabia. I proto jsme postavili oba vozy proti sobě. Srovnáním jsme také chtěli vzdát čest autu, které znamenalo pro Mladou Boleslav obrovský skok kupředu.

S jakými motory a výbavou se dnes Škoda Fabia nabízí? Prohlédněte si její kompletní ceník včetně technických údajů a testů, vše najdete zde.

30 let rozdílů

Favorit byl na svou dobu poměrně vyspělé auto. Pro Škodu znamenal vůz s pohonem předních kol revoluci. Hovořilo se o něm jako o modelu nižší střední třídy, dnes by patřil stejně jako jeho nástupkyně Fabia k malým hatchbackům. Na délku mu totiž naměříte 3815 mm, Fabia je delší - 3992 mm. Byla by tedy v době Favoritu považována za rozměrné auto. Tomu ostatně napovídá i když dva vozy postavíte vedle sebe.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA zruší výjimku ze sankcí týkající se íránského zařízení Fordo

Spojené státy ukončí platnost výjimky ze sankcí, která se týkala íránského zařízení Fordo a umožňovala zahraničním společnostem spolupracovat s íránským civilním jaderným programem bez toho, že by jim hrozily pokuty. Informoval o tom americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Chorvatští obhájci titulu prohráli v Davisově poháru s Ruskem

Chorvatští obhájci titulu vstoupili do nového formátu závěrečného turnaje Davisova poháru porážkou s tenisty Ruska. Ve dvouhrách v Madridu neuspěli Borna Gojo ani Borna Čorič. Třetím týmem ve skupině B je domácí Španělsko.

Skupina B:

Chorvatsko - Rusko 0:3

Gojo - Rubljov 3:6, 3:6, Čorič - Chačanov 7:6 (7:4), 4:6, 4:6, Dodig, Mektič - Chačanov, Rubljov 6:7 (3:7), 4:6.

Skupina D:

Belgie - Kolumbie 2:1

Darcis - Giraldo 6:3, 6:2, Goffin - Galán 3:6, 6:3, 6:3, Gille, Vliegen - Cabal, Farah 7:6 (7:5), 4:6, 6:7 (3:7).

Skupina F:

Itálie - Kanada 0:2 po druhé dvouhře

Fognini - Pospisil 6:7 (5:7), 5:7, Berrettini - Shapovalov 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 6:7 (5:7).

Zdroj: ČTK
Další zprávy